60 будинків Київського масиву Позняки опалюватимуть сміттям

  • Дата: 09:15 30-09-2014
  • Просмотров: 650
  • Печать

Дефіцит газу в умовах стрімкого наближення холодів змушує київську владу авральними темпами шукати альтернативні способи обігріву осель киян. Так, внаслідок здійснення часткової модернізації заводу «Енергія» 60 будинків на Позняках матимуть тепло та гарячу воду завдяки спаленню твердих побутових відходів. Якщо ж підприємство завантажать на повну потужність, зігрітися зможе вже сто об’єктів.

ЗАВОД «Енергія» нарешті став виправдовувати свою назву: завдяки теплу, яке виділяється від спалювання сміття, тепер опалення та гарячу воду отримають 60 будинків житлового масиву Позняки. До цього підприємство відпускало лише 6-7 тисяч Гкал, за рахунок чого забезпечувало опалення близько десяти навколишніх об’єктів, серед яких школа-інтернат № 10, споруди інституту МВС тощо. «На сьогодні на заводі впроваджені технології, які дозволяють не тільки спалювати сміття, а й використовувати енергію, яка раніше викидалася в атмосферу, для обігріву житлових будинків. Завдяки цьому більше 60-ти будинків житлового масиву Позняки будуть підключені до опалення і гарячої води в опалювальний період»,— зазначив під час огляду об’єкта Київський міський голова Віталій Кличко.

Таке опалення сміттям стало можливим завдяки будівництву перемички між тепловими мережами станції теплопостачання «Позняки» та заводом «Енергія». Окрім того, на підприємстві були реалізовані роботи з будівництва нової бойлерної, теплової камери, встановлені сучасні теплообмінники та насоси. Наразі триває прокладка тепломережі до житлового масиву, яку обіцяють завершити до настання холодів. Це все дозволить поставляти заводу десь 100 тис Гкал, а за умови повної завантаженості підприємства обігрівати до ста будинків. «Попереду у нас зима, й ми всі знаємо, що існують великі проблеми з енергоресурсами та газом. Технологія, яка тут впроваджена, дозволить нам частково знизити споживання палива на 15 млн м3 в рік та надасть можливість заводу забезпечити житловий масив Позняки гарячою водою влітку. Крім того, у нас є 10 енергозберігаючих проектів, які направлені на зниження використання газу. До опалювального сезону очікуємо зменшення споживання ресурсу на 14 %, в тому числі і завдяки «Енергії»,— відзначив генеральний директор ПАТ «Київенерго» Олександр Фоменко та додав, що наразі підприємство та міська влада роблять усе можливе, аби всі кияни найближчим часом отримали гарячу воду.

Щодо того, коли нарешті потеплішає в оселях мешканців столиці, то це залежатиме від погоди. «Ми впроваджуємо більш раціональний підхід та увімкнемо опалення, коли справді похолоднішає. А не так, як було раніше, що на вулиці +15, але з 15 жовтня в будинках гарячі батареї. Обмежений ресурс треба використовувати більш раціонально»,— повідомив пан Фоменко. При цьому і вимкнути тепло киянам можуть раніше, якщо весна прийде рано. Окрім того, на рівні уряду наразі ведуться дискусії щодо можливості газозаміщення, в тому числі на мазут.

Щодо вимкнення світла, що розпочалися в столиці України з 22-го вересня, то тут мешканців заспокоюють — це  ні в якому разі не торкнеться населення та об’єктів життєзабезпе чення міста. Та все ж просять киян з відповідальністю поставитись до напруженої ситуації та бути енергоощадливими.

Олена ЗАРЕЦЬКА

новости партнёра
Новости от RED TRAM