Зменшення норм споживання газу негативно вплине на споживачів пільгових категорій

  • Дата: 16:14 16-10-2014
  • Просмотров: 38923
  • Печать

1 жовтня 2014 року введена в дію Постанова Кабінету Міністрів України № 409, згідно якої зменшено норми споживання газу для населення. Тепер значній частині споживачів, які мають пільги та субсидії, доведеться сплачувати за газ більше. Це пов’язано з тим, що держава компенсуватиме їм вартість газу в межах нових норм, які зменшені в 1,5-2 рази.

Сьогодні з 405 тисяч абонентів ПАТ «Дніпрогаз» близько 25% споживачів користуються пільгами та 5% – субсидіями. Саме ці категорії  громадян найбільше відчують на собі негативні моменти нововведення уряду.

Від зменшення норм споживання найбільш постраждають споживачі, які мешкають у багатоквартирних будинках та використовують природний газ для індивідуального опалення. Їм доведеться або значно економити на опаленні, або сплачувати решту газу за повною вартістю, яка суттєво збільшена з 1 травня 2014 року.

«Споживачі, що користуються пільгами, до початку опалювального сезону мають вирахувати обсяг газу, на який буде поширюватись державна компенсація. Це можна зробити як самостійно, так і звернувшись за допомогою до абонентської служби ПАТ «Дніпрогаз». Перевитрати встановлених норм та зменшення розміру компенсації можуть стати причинами накопичення боргу з боку споживачів, - говорить перший заступник Голови Правління – головний інженер ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний.

Після зростання вартості газу загальна заборгованість побутових споживачів м. Дніпропетровська та Дніпропетровського району за послуги з газопостачання перевищує 71 млн. грн. І це з урахуванням того, що пік споживання газу припадає на опалювальний період.

ДОВІДКА:

Публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз» забезпечує природним газом місто Дніпропетровськ і Дніпропетровський район. Щорічно підприємство транспортує понад 1,4 мільярди кубометрів газу.

Система газопостачання Дніпропетровська - це понад 6,9 тисяч км розподільних газопроводів. Споживачами ПАТ «Дніпрогаз» є більше 405 тисяч абонентів Дніпропетровська, близько 3,5 тисяч комунально-побутових об'єктів, 167 бюджетних установ, 361 промислове підприємство. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші.

ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців Дніпропетровська. Штат підприємства налічує близько 2000 чоловік.

новости партнёра
Новости от RED TRAM