ПАТ «Дніпрогаз» занепокоєний можливою дестабілізацією у газовій галузі

  • Дата: 10:14 22-10-2014
  • Просмотров: 21228
  • Печать

Колектив ПАТ «Дніпрогаз» підтримав відкрите звернення керівників газорозподільних підприємств та профспілки працівників газових господарств до уряду України. У листі йдеться про ризики та негативні наслідки, які виникають після введення нових норм споживання газу. Документ підписали голови правлінь 32 газових підприємств.

У ПАТ «Дніпрогаз» згодні з тим, що зменшення урядом в 1,5-2 рази норм споживання природного газу не призведе до його реальної економії, а навпаки – лише погіршить фінансове становище малозабезпечених громадян та поставить під загрозу стабільну роботу регіональних підприємств.

«Працівники ПАТ «Дніпрогаз» зацікавлені у стабільній роботі та її гідній оплаті, аби забезпечувати щоденне безаварійне газопостачання мешканців Дніпропетровська та Дніпропетровського району, - зазначає Голова Правління ПАТ «Дніпрогаз» Світлана Пікінер. – Запроваджені зміни у законодавстві спричинять виникнення заборгованості у розрахунках за спожитий газ, погіршать фінансовий стан підприємства та вплинуть на забезпечення безпеки газопостачання, що викликає у трудовому колективі занепокоєння».

Якщо раніше споживачі Дніпропетровська без лічильників за нормами фіксовано щомісячно оплачували 5,7 мільйонів куб. м газу, то після зниження норм вони оплачуватимуть лише 3,2 мільйони куб. м газу. Але меншим споживання газу не буде. Різниця в 2,5 мільйони куб. м газу ляже на плечі газорозподільної компанії. Задля компенсації отриманої різниці уряду в особі Національної комісії, що здійснює державне регулювання і сфері енергетики та комунальних послуг, доведеться підвищити тариф для всіх інших споживачів.

Керівники газорозподільних підприємств України акцентують увагу на тому, що всі доходи і витрати компаній перебувають під жорстким контролем уряду. Додаткові витрати не передбачені діючими тарифами, а інших джерел доходів, здатних компенсувати таку суму, немає.

Довідка:

Нові норми споживання природного газу для споживачів, у яких відсутні газові лічильники та щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 409):

Умови

Норма споживання з 01.10.2014 р.

Норма споживання до  01.10.2014 р.

Є газова плита та централізоване гаряче водопостачання

6 м3 на одну особу на місяць

9,8 м3 на одну особу на місяць

Є газова плита, але відсутнє централізоване гаряче водопостачання та газовий водонагрівач

9 м3 на одну особу на місяць

18,3 м3 на одну особу на місяць

Є газова плита та газовий водонагрівач

18 м3 на одну особу на місяць

23,6 м3 на одну особу на місяць

Індивідуальне опалення

7 м3 на кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період (із застосуванням коригуючих коефіцієнтів)

11 м3 на кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період

 

новости партнёра
Новости от RED TRAM