IBI-Rating підтвердило кредитний рейтинг міста Одеси на рівні uaА-

  • Дата: 13:07 11-11-2014
  • Просмотров: 32544
  • Печать

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу м. Одеси на рівні uaА- та про зміну прогнозу з «позитивного» на «стабільний».

Підтверджений рівень кредитного рейтингу м. Одеси обумовлений значенням міста як економічного центру південної частини України, збереженням більшості показників соціально-економічного розвитку та зростанням деяких з них, високим рівнем бюджетної забезпеченості міста за помірного боргового навантаження, а також високою диверсифікацією доходної частини бюджету. Подальшому зростанню показників соціально-економічного розвитку сприятиме переключення частини промислового, транспортного та туристичного потоків з Криму в Одеський регіон.

Процеси, що відбуваються в Україні у поточному році, призвели до збільшення простроченої заборгованості комунальних підприємств міста. Місто продовжує активно співпрацювати з міжнародними фінансовими інституціями. Кошти, залучені за цими проектами, спрямовують на розвиток міської інфраструктури. Консолідований борг у І півріччі 2014 року збільшився на третину, проте прямий борг міста скоротився майже на 20% за рахунок дострокового погашення заборгованості за кредитом іноземного банку, через що його співвідношення до доходної частини бюджету без урахування трансфертів на 2014 рік скоротилося до 14%, що є прийнятним значенням.

Зміна прогнозу рейтингу обумовлена погіршенням політичної та економічної ситуації в країні, що звужує наявні можливості міського господарства м. Одеси та чинить тиск на її кредитоспроможність.

Позитивно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: сталий ріст доходної частини бюджету м. Одеси, перевищення загальноукраїнських показників соціально-економічного розвитку; зниження валютних ризиків та скорочення боргового навантаження на бюджет міста. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, зростання боргових зобов’язань, подальше погіршення політичної або економічної ситуації в Україні чи регіоні, а також погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього у муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Одеси, у тому числі: річна казначейська звітність за період 2012-2013 рр. та I півріччя 2014 року, планові показники соціально-економічного розвитку та бюджету міста, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

 

новости партнёра
Новости от RED TRAM