ПАТ «Дніпрогаз» радить споживачам заздалегідь розрахувати пільги відповідно до нових норм споживання

  • Дата: 13:56 11-11-2014
  • Просмотров: 37699
  • Печать

23 жовтня у приміщенні Дніпропетровської міської ради відбулася прес-конференція за участю представників ПАТ "Дніпрогаз" та ПАТ "Дніпропетровськгаз" щодо зменшення норм споживання природного газу.

Нові норми споживання змінились з 1 жовтня цього року згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 року № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування». Для побутових споживачів усіх категорій, у тому числі, що отримують державні пільги та субсидії на оплату ЖКП та не мають засобів обліку газу, встановлено такі норми:

плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання - 6 кубометрів на людину в місяць (раніше - 9,8 куб. м);

плита газова при відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 9 кубометрів на людину в місяць (раніше - 18,3 куб. м);

плита газова і водонагрівач - 18 кубометрів на людину в місяць (раніше - 23,6 куб. м).

Валерій Шарапов зазначив, що у разі використання природного газу для індивідуального опалення норматив для споживачів у Дніпропетровській області, яким держава надає пільги та встановлює субсидії, з 1 жовтня також знизився і становить:

індивідуальні житлові будинки – 6,874 кубометрів газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

багатоквартирні житлові будинки – 3,255 кубометрів газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Однак, норма споживання газу на індивідуальне опалення для сімей, які не мають пільг і не користуються субсидією, не зміниться і в місяць опалювального сезону становитиме 11 куб. м на 1 кв. м площі.

Окрім того, змінилися санітарні норми площі для людей, які отримують субсидію.

«Якщо раніше ця норма складала 21 квадратний метр на одну особу, додатково 10,5 кв. м на родину, відтепер ця норма є 13,65 кв. м на особу плюс 35,22 кв. м на сім’ю. Для нарахування субсидії та отримання інформації щодо розміру обов’язкової плати за газ споживачам необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання, а потім до газового господарства - для отримання консультації щодо розміру соціальної норми та платежів», - додала фахівець управління обліку та балансів газу ПАТ «Дніпрогаз» Олена Федорук.

Валерій Шарапов також зазначив, що споживачі після введення нових норм будуть використовувати газ у тих же обсягах, як і раніше, але платитимуть вони значно менше. А різниця обсягу газу ляже на плечі газорозподільних компаній.

НА ФОТО:

Помічник Голови Правління ПАТ "Дніпрогаз" Валерій Шарапов та фахівець управління обліку та балансів газу ПАТ "Дніпрогаз" Олена Федорук

 

новости партнёра
Новости от RED TRAM