Хто і скільки платитиме військового збору в 2015 році?

  • Дата: 09:19 09-12-2014
  • Просмотров: 564
  • Печать

Військовий податок для населення України буде не тільки продовжений в 2015 році, але і змінений. Постановою Верховної Ради від 31 липня внесено зміну до законодавчої бази Податкового кодексу України, що стосується військового збору з фізичних осіб. Будь-який вид офіційного доходу громадян (заробітна плата, надбавки, компенсації і всілякі нагородження) обкладаються військовим податком у розмірі 1,5% від суми. Зібрані кошти йдуть на допомогу військовослужбовцям, які знаходяться в даний момент на території проведення антитерористичної операції. Тим не менш, цих коштів не достатньо. Наступаюча зима збільшує потребу закупівлі не тільки боєприпасів і техніки, але також зимового одягу і предметів першої необхідності. Раніше від парламентаріїв надходила пропозиція збільшити відсоток збору до 3%, проте, ця вимога була переглянута в іншому контексті.

Згідно із запропонованими реформам у сфері оподаткування доходів фізичних осіб за прогресивною шкалою, планується змінити порядок стягнення військового збору в такому ж порядку. Громадян України, які отримують мінімальну заробітну плату, пропонують звільнити від податку, для інших же пропонується прогресивна шкала. Так, якщо сума доходу до 3000 грн, розмір податку становитиме 0,3%, від 3000 до 3500 грн - 0,5%, при доході від 3500 до 4500 доведеться заплатити податок в 1%. Українці, які заробляють від 5 до 7 тисяч грн на місяць, за пропозицією депутатів від ВО «Свобода», платитимуть щомісячний податок у розмірі 2%, від 10 тис. грн - 3% від суми.

При цьому, тим, хто заробляє до 500 тис. грн на рік, пропонують одноразово віддати на військові потреби 10% від цієї суми, якщо сума доходу від 1 до 10 млн грн - 15%, до 100 млн - 20%, якщо сума перевищує 100 млн - 25%.

Подібна схема оподаткування, на думку багатьох фахівців, є більш раціональною. Бюджет на потреби військових буде поповнюватися іншими темпами і в більшому обсязі. Однак, це також може призвести до того, що бізнес ще більше поглибиться в тінь. Адже ніхто не хоче «зі своєї кишені» викладати гроші на інші потреби.

новости партнёра
Новости от RED TRAM