Борги жителів Дніпропетровська за спожитий газ перевищили 100 млн. грн.

  • Дата: 16:18 09-02-2015
  • Просмотров: 33695
  • Печать

З початку опалювального сезону заборгованість за газ жителів Дніпропетровська і Дніпропетровського району суттєво збільшилася і станом на 1 січня 2015 року склала 100,3 млн. грн. Перебої із своєчасними розрахунками у містян почастішали після того, як в минулому році подорожчав газ. Крім цього держава обмежила доступ до соціальної допомоги за рахунок зниження норм споживання блакитного палива для пільговиків і субсидіантів.

Боротися з наростаючими неплатежами ПАТ «Дніпрогаз» складно через недосконалість чинного законодавства. У «Правилах надання населенню послуг з газопостачання» передбачено застосування до боржників неустойки (пені) у разі прострочення оплати за газ. Проте розмір і порядок її нарахування не визначені на законодавчому рівні. Фактично компанія позбавлена дієвих важелів впливу на недобросовісних споживачів природного газу.

«У такій ситуації єдиний спосіб зменшення зростання заборгованості за газ – відключення неплатників від системи газопостачання. Але навіть після відключення деякі споживачі не поспішають погасити борги. Нерідко в таких випадках питання їх оплати доводиться вирішувати в судовому порядку», - пояснює начальник управління обліку і балансів ПАТ «Дніпрогаз» Валентина Лапханова.

Проте боржники не поспішають платити навіть після рішення суду. У такому разі ПАТ «Дніпрогаз» змушене звертатися до державної виконавчої служби, яка стягує борг вже в примусовому порядку.

В результаті погашення заборгованості істотно розтягується в часі. Якщо при цьому врахувати, що кількість неплатників зростає стрибкоподібно, то виникне загроза фінансової стабільності компанії, яка за рахунок своїх доходів забезпечує безперебійне газопостачання Дніпропетровська та Дніпропетровського району.

Введення простої та оперативної системи нарахування штрафних санкцій дозволило б підвищити дисципліну розрахунків і зменшити кількість недобросовісних споживачів ПАТ «Дніпрогаз». Адже відсутність у газопостачальних компаній дієвих важелів впливу на платіжну дисципліну абонентів, особливо в умовах зростання вартості газу, в подальшому призведе до накопичення заборгованості і погіршення ситуації в газовій галузі країни.

 

новости партнёра
Новости от RED TRAM