У 2014 році ПАТ «Дніпрогаз» безкоштовно повірило понад 11,5 тисяч лічильників газу

  • Дата: 15:09 16-03-2015
  • Просмотров: 37788
  • Печать

У минулому році ПАТ «Дніпрогаз» спільно з представниками ДП «Дніпростандартметрологія» виконало безкоштовну повірку понад 11,5 тисяч побутових лічильників газу (ПЛГ). Проведення їх повірки передбачено нормами чинного законодавства та спрямоване на забезпечення достовірного обліку газу та здійснення коректних нарахувань за його використання.

Достовірний облік блакитного палива може забезпечити лише лічильник, що пройшов періодичну повірку, адже справний прилад обліку – це сплата лише за фактично використаний обсяг природного газу. Навіть незначне відхилення від допустимої похибки може призвести до неточних показань і нарахувань, і як наслідок - до неефективного споживання газу.

«Повірка приладів обліку є досить важливою процедурою як для постачальника газу, так і для його споживачів, - пояснює перший заступник Голови правління – головний інженер ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. – Лічильник представляє собою складний механізм. Під час тривалої експлуатації його деталі зношуються, отже прилад може давати неточні показання. До некоректної роботи ПЛГ може призвести як зовнішнє втручання, так і неналежні умови експлуатації.

Для виконання планової повірки побутових лічильників у ПАТ «Дніпрогаз» працює спеціалізований сервісний центр. Так, за результатами його роботи в минулому році з 11,5 тисяч лічильників 4,1 тисячі державний повірник визнав непридатними для подальшого використання через невідповідність вимірювальним характеристикам.

На сьогоднішній день у домоволодіннях мешканців Дніпропетровська та Дніпропетровського району встановлено близько 100 тисяч газових лічильників. За 2014 рік кількість встановлених лічильників збільшилась ще на 7 тисяч. Для того, щоб виконати періодичну повірку кожного приладу вчасно, ПАТ «Дніпрогаз» щорічно потрібно обслугувати близько 33,5 тисяч приладів. Втім, для виконання такого обсягу робіт потрібні додаткові ресурси, як фінансові, так і трудові.

До комплексу робіт з планової повірки лічильників газу входить сама повірка, демонтаж, транспортування та монтаж лічильників. Все це потребує значних фінансових витрат. При нинішній економічній ситуації на повірку понад 11,5 тисяч лічильників ПАТ «Дніпрогаз» у 2014 році було витрачено 405 тисяч гривень.

Згідно статті 28 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом Центрального органу виконавчої влади у сфері метрології. В залежності від типу лічильника міжповірочний інтервал становить 5-8 років.

новости партнёра
Новости от RED TRAM