За три роки ПАТ «Дніпрогаз» інвестувало в газові мережі 136,4 мільйони гривень

  • Дата: 13:38 27-03-2015
  • Просмотров: 33735
  • Печать

Протягом 2012-2014 років на виконання Інвестиційної програми ПАТ «Дніпрогаз» було направлено 136,4 млн. грн. капітальних інвестицій. Ці кошти було використано на модернізацію та розвиток газотранспортної системи м. Дніпропетровська та Дніпропетровського району.

Так, задля забезпечення безпечного і безперебійного газопостачання міста протягом 2012-2014 років на реконструкцію та капітальний ремонт газопроводів, ГРП, ШРП, роботи з будівництва установок електрохімічного захисту, газопроводів середнього та низького тисків ПАТ «Дніпрогаз» було витрачено 58,2 млн. грн. У виконання програми з безкоштовного встановлення лічильників газу було інвестовано 62 мільйони гривень, що дало змогу облаштувати обліковими приладами більше 46,6 тисяч помешкань. Понад 7 мільйонів гривень було витрачено на придбання автотранспортної техніки для аварійно-диспетчерської служби та виробничо-експлуатаційних дільниць.

«Проведення капітальних ремонтів та реконструкції газопроводів виконується з метою підвищення рівня надійності систем газопостачання, - наголошує перший заступник Голови правління – головний інженер ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. – Так, для забезпечення сталого газопостачання правобережжя і лівобережжя міста ПАТ «Дніпрогаз» при взаємодії з Дніпропетровською облдержадміністрацією та Дніпропетровською міськрадою здійснило в 2013 році комплекс робіт з реновації застарілого підземного газопроводу високого тиску в центральній частині міста по вул. Сєрова та вул. Ю. Словацького. Санація газопроводу протяжністю 1,2 км проводилася вперше не тільки на Україні, але і в світовій практиці».

Загальний бюджет Інвестпрограми ПАТ «Дніпрогаз», затвердженої НКРЕКП на 2015 рік, складає 31 мільйон гривень. Кошти планується спрямувати на реконструкцію розподільних газопроводів, встановлення побутових лічильників газу, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів захисту підземних газопроводів від корозії, споруд газорегуляторних пунктів, придбання сучасних приладів діагностики і обстеження стану газових мереж та впровадження систем протиаварійного захисту систем газопостачання. У Інвестпрограмі також передбачаються витрати, спрямовані на підвищення ефективності роботи ПАТ «Дніпрогаз» і якості наданих послуг споживачам природного газу.

Однак, стовідсоткове виконання Інвестпрограми у 2015 році ускладнюється недоотриманням 24,2 млн. грн. тарифної виручки внаслідок падіння обсягів транспортування природного газу. У 2014 році ПАТ «Дніпрогаз» транспортувало 1,06 млрд. куб. м природного газу, що на 155,2 млн. куб. м (12,8%) менше, ніж у 2013 році. 

Через значний термін експлуатації газотранспортна система міста потребує значних капіталовкладень для її реконструкції та модернізації. Обсяг інвестицій компанії, що встановлює НКРЕКП, покриває лише витрати на невідкладні ремонти та підтримання газових мереж у робочому стані. За минулорічними підрахунками щорічний обсяг інвестицій мав би дорівнювати не менше 220 млн. грн. 

новости партнёра
Новости от RED TRAM