Обережно, шахраї!

  • Дата: 18:34 27-03-2015
  • Просмотров: 23972
  • Печать

Мешканці Херсонщини останнім часом все частіше потрапляють на гачок аферистів. За данними УМВС в Херсонській області, якщо порівняти «шахрайську» статистику за минулий і теперішній рік, то спостерігається незначне зростання кількості цих видів злочинів. Якщо грубо, то за 2 місяці на Херсонщині скоюють півтисячі різних обдурювань. У міліції області кажуть, у минулому році були актуальними телефонні шахрайства, а тепер же пальму першості обіймають шахрайства у мережі Інтернет.

Ось деякі види шахрайств, розповсюджені на Херсонщині.

Майстер-ломайстер

Потерпілі каховчани знаходили оголошення на зупинках громадського транспорту. Майстер приходив до них додому, із виглядом експерта казав, які необхідно купити нові деталі на пральну машинку або холодильник. Він просив дати гроші на купівлю запчастин. Нібито знає, де вони продаються дешевше. Люди довіряли «майстру» і віддавали гроші (від 200 до 700 гривень). Він обіцяв прийти наступного дня. Але більше не з’являвся, телефон не відповідав.

Банківські «хакери»

Так званий фішинг – вид інтернет-шахрайства, мета якого заволодіти персональними даними особи – прийшов і на Херсонщину. Потерпілі розміщували на відомому інтернет-аукціоні оголошення про продаж товарів: дитячої коляски, дитячих речей та відеокамери. Їм телефонували покупці і просили назвати номери банківських карток, на які потрібно перерахувати гроші. Заявники виконували ці умови, після чого з їх рахунків зникали усі гроші: від 500 до 16 тисяч гривень. 

«Сир у мишеловці»

Ще один вид шахрайства – неіснуюче авто у подарунок. На мобільний телефон 19-річної мешканки Херсона прийшло СМС-пові­домлення про те, що вона в компанії «ALFA-MOTOR» виграла автомобіль. Дівчина зателефонувала на вказаний у повідомленні номер телефону, і невідомий чоловік повідомив, що вона виграла авто вартістю 195 тис. гривень. Щоб це підтвердити, їй було необхідно перерахувати на банківський рахунок 1% від суми автомобіля, а саме 1900 гривень. Дівчина так і зробила. Після цього продовжувала телефонувати на зазначені номери, але вони були вже вимкнені.

Не вірте порожнім обіцянкам – захистіть свої гроші!

новости партнёра
Новости от RED TRAM