Коли потрібно декларувати доходи від продажу власної сільгосппродукції

  • Дата: 14:07 15-04-2015
  • Просмотров: 33655
  • Печать

Як повідомили в Головному управлінні Державної фіскальної служби у Луганській області Податковим кодексом визначені випадки, коли обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається.

Зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, зібрана, виготовлена тощо, безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, розмір яких не перевищує 2 гектари.

Фахівці зауважують, що при продажі цієї сільгосппродукції, громадянину потрібно мати відповідну довідку про наявність у нього у власності земельних ділянок, на яких саме й було вирощено цю продукцію. Форма довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок (форма № 3ДФ) та Порядок її видачі затверджені наказом Міндоходів України від 17 січня 2014 року № 32.

Довідка про наявність у фізичної особи земельних ділянок безоплатно видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом 5 робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.

Ця Довідка дає можливість платнику податку на доходи фізичних осіб не включати доходи від продажу власної сільськогосподарської продукції до доходу, що оподатковується.

Податківці наголошують, у разі відсутності довідки, платнику податків необхідно задекларувати доходи, отримані від продажу сільськогосподарської продукції.

Разом з тим, якщо розмір земельних ділянок, наданих для ведення особистого селянського господарства, та/або земельні частки (паї) перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Прес-служба ГУ ДФС у Луганській області

новости партнёра
Новости от RED TRAM