Борги мешканців Дніпропетровська за газ становлять 87,3 млн. грн.

  • Дата: 15:16 23-04-2015
  • Просмотров: 35467
  • Печать

За результатами опалювального сезону 2014-2015 років заборгованість населення міста Дніпропетровська та Дніпропетровського району за використаний газ складає 87,3 млн. грн. При цьому обсяги споживання газу порівняно з минулим сезоном зменшились на 38,9 млн. кубометрів. Тож, навіть при тотальній економії мешканці не в силах оплачувати за блакитне паливо, тим паче за новими цінами.

Відсутність у газопостачальних компаній дієвих важелів впливу на платіжну дисципліну абонентів, особливо в умовах росту вартості газу, призводить до накопичення заборгованості і погіршення ситуації в газовій галузі країни. У першу чергу це пов’язано з тим, що з 1 жовтня минулого року було введено в дію нові норми споживання природного газу. Сьогодні з 405 тисяч абонентів ПАТ «Дніпрогаз» близько 25% споживачів користуються пільгами та 5% – субсидіями. Саме ці категорії  громадян найбільше нині відчувають на собі негативні моменти нововведення уряду.

«На кінець опалювального сезону ми маємо 14,6% економії газу. Схожа ситуація спостерігається по всіх областях, - говорить заступник Голови правління ПАТ «Дніпрогаз» з постачання та обліку газу Артем Ільєнко. – Але ж досвід показує, що жорстка економія газу побутовими споживачами так чи інакше тягне за собою до зростання заборгованості».  

Нині держава знаходиться у досить складній соціально-економічній ситуації, тому підвищення ціни на газ для населення у 6 разів, яке відбулось 1 квітня цього року, ставить під загрозу платоспроможність споживачів.

Для своєчасних розрахунків з постачальниками ПАТ «Дніпрогаз» важливо отримувати платежі за спожитий газ вчасно та в повному обсязі. Правилами надання населенню послуг з газопостачання передбачено сплату споживачем неустойки (пені) за прострочення терміну оплати за газ. Проте розмір та порядок нарахування пені не визначені на законодавчому рівні, внаслідок чого споживачі не мають додаткових стимулів для своєчасного здійснення платежів. 

новости партнёра
Новости от RED TRAM