Усі кошти від тарифної виручки ПАТ «Дніпрогаз» спрямує на виробничу діяльність

  • Дата: 15:48 23-04-2015
  • Просмотров: 792
  • Печать

Національна комісія з регулювання питань у сфері енергетики та комунальних послуг збільшила тарифи на транспортування та постачання природного газу для ПАТ «Дніпрогаз» на 54,8% і 122% відповідно. Однак цього не достатньо для покриття фактичних витрат компанії.

Усі кошти, що надходять до ПАТ «Дніпрогаз» як плата за послуги з транспортування і постачання (тарифна виручка), витрачаються на виробничу діяльність та інвестиції. Зокрема, ці кошти йдуть на оплату природного газу, паливно-мастильних матеріалів і електроенергії за комерційними цінами, на фінансування роботи аварійно-диспетчерської служби, служб, які щоденно контролюють роботу зовнішніх газових мереж, проведення планово-технічного обслуговування, роботи з обліку газу, організацію роботи зі споживачами, договірної роботи тощо.

«На офіційному сайті компанії оприлюднено структуру тарифів на транспортування та постачання природного газу, - зазначає Голова правління ПАТ «Дніпрогаз» Світлана Пікінер. – Це допомагає забезпечити об’єктивний, прозорий, недискримінаційний доступ до інформації про формування тарифу та використання підприємством тарифної виручки».

Частина тарифної виручки від транспортування направляється на інвестиції. Так, інвестпрограмою на 2015 рік передбачено реконструкцію розподільних газопроводів, реконструкцію та капітальний ремонт об’єктів захисту підземних газопроводів від корозії, капітальний ремонт споруд газорегуляторних пунктів, придбання сучасних приладів діагностики і обстеження стану газових мереж та впровадження систем протиаварійного захисту систем газопостачання.

Не дивлячись на те, що незалежний державний регулятор збільшив розмір тарифів, цього не достатньо, щоб забезпечити ПАТ «Дніпрогаз» відшкодування обґрунтованих витрат, сплату всіх податків, обов`язкових платежів та бюджетних відрахувань згідно з чинним законодавством України та отримання запланованого прибутку в установленому НКРЕКП розмірі. Так, у тарифі на постачання значно зросли витрати на послуги банків, що дорівнює 51%. Також тарифи не враховують подорожчання матеріалів і збільшення витрат на енергоресурси.

У нових тарифах НКРЕКП не передбачила збільшення складової на оплату праці. Не дивлячись на ріст інфляції, середньомісячна заробітна плата по ПАТ «Дніпрогаз» залишились на рівні минулого року і становить 3693 гривні, що на 25% менше середньої заробітної плати по галузі. Тож при збільшенні тарифу на транспортування на 54,8%, збільшення фонду оплати праці не відбулось. Така ситуація залишається незмінною протягом кількох років.

новости партнёра
Новости от RED TRAM