Презентація альманаху «Україна 2015 - завдання нової країни»

  • Дата: 06:24 24-04-2015
  • Просмотров: 34003
  • Печать

23 квітня 2015 року у прес-клубі ДОО НСЖУ відбулась презентація альманаху «Україна 2015 - завдання нової країни». До збірки увійшли 30 публікацій провідних українських інтелектуалів. Серед них - Тарас Возняк, Сергій Дацюк, Валерій Пекар, Олег Покальчук та інші.

Завдання альманаху — накреслити шляхи подальшого розвитку країни. Як зазначив головний редактор незалежного культорологічного часопису «Ї», філософ, політолог Тарас Возняк, у дайджесті зібрані бачення українських інтелектуалів, експертів і мислителів, економістів і філософів, які демонструють можливість перебудови країни через проведення внутрішніх реформ.

Україна сьогодні переживає найдраматичніший період у своїй новітній історії, зазначають автори збірки. Війна на Сході, анексія Криму, нерішучість нової влади розпочати кардинальні зміни в країні ставлять на порядок денний питання самого існування держави. На думку експертів, процес трансформації України невиправдано затягнувся. Для того, аби ліквідувати загрозу нових соціальних потрясінь і бунтів з боку населення, знатні та авторитетні українці запропонували суспільству власну концепцію майбутнього.

«Наш народ терпеливий, але до якоїсь межі. Після Революції Гідності минув рік. Треба давати якісь результати. А наскільки сильно щось змінилося з того часу? Майдан, який відбувся минулої зими, лише поклав початок революції. Ще не всі розуміють, що Україна сьогодні є в стані Революції, а, отже, війни. Головним запитанням, яке водночас є і головним мотиватором у сучасній війні, є відповідь на питання «А чому повинна існувати Україна?». Олігархічні монополії нищать можливості широкої конкуренції. Майже нічого не робиться для розбудови основи суспільства — середнього класу. Нинішня політична верхівка не має нових ідей, що роботи із закостенілою політичною системою, - зауважив Тарас Возняк. – Ми вважаємо, що в цьому контексті, щоб стимулювати наших колег із Уряду та Парламенту, ми не можемо віддати право критики існуючого уряду тільки їхнім опонентам із Опозиційного блоку».

Представники ініціативної групи альманаху розпочали серію поїздок містами України. Під час прес-конференцій представляють  видання «Україна 2015 - завдання нової країни» та відповідають на запитання журналістів. В ході розгорнутих зустрічей-дискусій з широкою громадськістю презентують бачення подальшого розвитку країни, торкаються ряду актуальних проблем, які постають перед українською державою. Днями перспективу системного перезавантаження України обговорювали в Одесі. Після Дніпропетровська експерти відвідають Черкаси, на черзі – Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Одеса.

«Ідея створення такої книжки народилася як відповідь на питання «Чи є в країні уявлення, що з нею робити?». Українські інтелектуали мають відповідь, і вона є позитивною. Тому вони написали, як треба змінювати країну. Та проблема в тому, що поки що бракує політичної волі і рішучості в еліти взяти це і виконати. На нашу думку, існує небезпека потрапити в таку саму ситуацію, в яку ми потрапили у 2005 році, коли величезні очікування на Помаранчеву Революцію і на тодішнього Президента змінилися такими ж масивними розчаруваннями. А внутрішні чвари в середовищі переможців просто знищили надію, яка ще 10 років тому могла дати Україні шанс на модернізацію. Зараз з набагато більшими зусиллями, з набагато більшими жертвами ми здобули другий шанс», - переконаний політик, громадський діяч Тарас Стецьків.

Автори видання впевнені, що виправити ситуацію можливо шляхом переформатування  української державності. «Або еліта має рішучість піти на непопулярні реформи, на непопулярні внутрішні зміни, на зміну олігархічної моделі на цивілізовану модель панування середнього класу, на модернізацію країни, так, як це робили наші західні сусіди, або тоді виникає питання реваншу Опозиційного блоку. І ми будемо багато чого робити для того, щоб організувати людей і здійснити цивілізований тиск, спонукання діючої української еліти до того, щоб вони розпочали цю роботу. Системне перезавантаження держави має відбуватися стрімко й повинно охоплювати всі сфери суспільного життя», - наголосив Тарас Стецьків.

На думку учасників прес-конференції, сьогодні наявна гостра потреба у виникненні таких політичних організацій, які б стали рушійною силою здійснення суспільного тиску, аби змусити владу піти на внутрішні зміни.

Віктор Жердицький, вважає, що основою нової України повинен стати саме середній клас. Будівництво держави повинно здійснюватись на підставі колегіального вироблення рішень, виключення корупційних схем. Вихід із ситуації, що склалась, - це створення якісно нової політичної партії, яка відстоюватиме інтереси середнього класу.

Як зазначив соціальний технолог Тарас Плахтій, сучасні політичні партії є проектами активної меншості і пасивної більшості. «Коли ми говоримо про потребу побудови нової партії, ми повинні розуміти, що ж не дало тим 200 партій, які є в Україні, досягти успіху і провести модернізацію. Одна з проблем полягає у винайденому ще 100 років тому залізному законі олігархії Міхельса, суть якого у тому, що за деякий час вся влада концентрується в руках невеликої групи людей, а всі інші пасивуються. І ця група людей користується партією задля задоволення своїх інтересів. Друга базова проблема – структурна. Вона полягає в тому, що ієрархічні структури в принципі не здатні творити і впроваджувати інновації. Проблема зміни якості партій полягає в їхній реорганізації, структурній перебудові», - впевнений незалежний дослідник.

Автори публікацій, які зібрані у презентованому альманасі, пропонують будувати міцну країну, формуючи розвинуте громадянське суспільство. Успіх України залежить від того, наскільки єдиний народ і свідома влада. Головне завдання сьогодні – запустити і зробити процес зростання й подальшої соціалізації нового суспільного класу незворотнім.

новости партнёра
Новости от RED TRAM