Споживання природного газу у Дніпропетровську скоротилось на 23%

  • Дата: 14:49 26-05-2015
  • Просмотров: 33571
  • Печать

Темпи зменшення споживання блакитного палива у Дніпропетровську та Дніпропетровському районі в I кварталі перевищують обсяги НКРЕКП, які враховано при затвердженні тарифів для ПАТ «Дніпрогаз». Якщо ці тарифи не переглянуть, то компанія недоотримає більше 130 млн. грн. тарифної виручки, а за рахунок цих коштів ремонтують та модернізують газову мережу.

За січень-березень 2015 року споживачі газу у Дніпропетровську та Дніпропетровському районі використали майже 377 млн. куб. м, що на 109,6 млн. куб. м менше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше зменшило споживання підприємства ТКЕ (на 43,4 млн. куб. м) і промислові підприємства (на 40,2 млн. куб. м), та населення (на 23,1 млн. куб. м). Враховуючи, що з 1 квітня суттєво – майже в 6 разів - зросла ціна газу для населення, можна очікувати подальше суттєве падіння обсягів його споживання.

Нові тарифи на транспортування та постачання газу для ПАТ «Дніпрогаз» вступили в дію з 1 квітня 2015 року. НКРЕКП затвердила їх, виходячи з прогнозованого зменшення річних обсягів транспортування природного газу на 16,6%. Але фактично падіння вже склало 23%.  

До того ж, у І кварталі 2015 року діяли ще старі тарифи, за якими було протранспортовано майже 36,6% від річного обсягу. Тобто, виручка від збільшених з квітня тарифів не покриє збитків компанії, отриманих з початку року. Через це недоотримання тарифної виручки у 2015 році для компанії складе орієнтовно 130,7 млн. грн.

«Утримання газотранспортної системи у робочому стані безпосередньо залежить від обсягів транспортування газу. Основним джерелом фінансування поточної діяльності компанії, зокрема ремонту, реконструкції та модернізації газових мереж, є тарифна виручка від транспортування і постачання газу», - говорить перший заступник Голови правління – головний інженер ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. Якщо держава в особі НКРЕКП не виправить цю ситуацію шляхом коригування тарифів, подальше падіння обсягів споживання газу загрожує дестабілізації роботи системи газопостачання Дніпропетровська та Дніпропетровського району.

Якщо тарифи не будуть змінені, ПАТ «Дніпрогаз» не уникне збитків. У такому випадку компанія не зможе забезпечити весь комплекс робіт, щоб гарантувати безперебійне та безаварійне газопостачання.

новости партнёра
Новости от RED TRAM