Аварійно-диспетчерська служба ПАТ «Дніпрогаз» з початку року опрацювала близько 10 600 заявок про витоки газу

  • Дата: 08:35 18-06-2015
  • Просмотров: 33643
  • Печать

Станом на 1 червня 2015 року аварійно-диспетчерська служба (АДС) ПАТ «Дніпрогаз» прийняла від населення 10,6 тисяч заявок про витік газу. Статистика свідчить, що основними причинами аварійних ситуацій при користуванні природним газом у побуті є самовільне встановлення (заміна) газового обладнання, несправні димові та вентиляційні канали та недотримання вимог безпеки під час експлуатації газових приладів.

При виникненні аварійних ситуацій бригади АДС оперативно визначають умови, що склалися внаслідок аварії, та вживають термінових заходів щодо її ліквідації.

Якість роботи спеціалістів АДС залежить від рівня їх професійної майстерності та оснащення. Автомобілі служби «104» укомплектовані радіозв’язком, проблисковими маячками, інструментами та іншими необхідними технічними засобами. ПАТ «Дніпрогаз» приділяє значну увагу модернізації системи обслуговування клієнтів. Зокрема це стосується і роботи АДС газового господарства. На сьогоднішній день системою GPS-навігації оснащений весь автопарк підприємства, а це без малого 150 одиниць автотранспорту, в тому числі 12 автомобілів служби «104».

GPS-навігація допомагає значно скоротити час приїзду аварійно-диспетчерської служби до місця виклику. Прийнявши аварійний виклик, диспетчер визначає бригаду АДС, яка знаходиться ближче до місця аварії, та інформує її про виклик. Завдяки цьому аварійна служба має можливість прибути до місця призначення якомога швидше.

«АДС - газова служба екстреного реагування, яка працює без вихідних, у цілодобовому режимі. Її головне призначення - локалізація і ліквідація аварійних ситуацій. Саме тому оптимізація та вдосконалення роботи цієї служби є одним з основних завдань компанії у сфері забезпечення безаварійності та безперебійності газопостачання Дніпропетровська та Дніпропетровського району», - зазначає перший заступник Голови правління – головний інженер ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний.

Слід зазначити, що недопущення виникнення аварійних ситуацій у більшості випадків залежить від людського фактору. Суворе дотримання правил безпеки використання газу у побуті допоможе попередити трагічні випадки. З початком літньої пори необхідно бути особливо обережними під час користування газовим обладнанням. Коли температура повітря зростає вище +30˚С, характерним явищем стає відсутність тяги або наявність зворотної тяги в димових та вентиляційних каналах житлових будинків. У результаті продукти згорання природного газу не викидаються через димохід, а надходять у приміщення, де встановлений газовий прилад.

За даними з офіційного порталу Держгірпромнагляду станом на 12.03.2015 р. в Україні під час використанні газу в побуті сталось 24 нещасні випадки, під час яких постраждало 46 осіб, з них 23 людини загинуло. Лише по Дніпропетровській області сталося 2 нещасних випадки, під час яких загинуло 4 особи.

новости партнёра
Новости от RED TRAM