Борги населення за газ у Дніпропетровську зросли на 52%

  • Дата: 11:55 23-07-2015
  • Просмотров: 34865
  • Печать

З початку 2015 року заборгованість за газ жителів Дніпропетровська і Дніпропетровського району суттєво збільшилася і станом на 1 липня 2015 року склала 149,5 млн. грн. Проблеми зі своєчасними розрахунками у мешканців міста почастішали після суттєвого підвищення ціни на блакитне паливо для побутових потреб з 1 квітня. Крім цього, з 6 травня уряд знову вдвічі знизив норми споживання газу для споживачів, які не мають побутових лічильників.

Накопичений впродовж першого півріччя борг містян за газ майже на 52% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Найскладніше з оплатою у тих споживачів, які використовують газ для опалення своїх домоволодінь. Як правило, у цій категорії відсоток боржників найбільший.

«Зазвичай споживачі у літній період мають тенденцію розраховуватися за спожитий взимку газ, тим самим зменшуючи розмір загальної заборгованості, - говорить Голова правління ПАТ «Дніпрогаз» Світлана Пікінер. – Але через подорожчання газу майже в 6 разів у квітні чимала кількість споживачів не в змозі розрахуватися за газ. Щоб не залишитись без газу, малозабезпечені сім’ї можуть звернутись із відповідною заявою до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації для оформленням субсидій».

Слід зазначити, що в порівнянні з першим півріччям минулого року кількість абонентів, які отримують субсидії по оплаті за газ, зросла на 58,2% та станом на 01.07.2015 р. складає 30,7 тисяч абонентів (проти 17,9 тисяч абонентів у 2014 р.).      

Для своєчасних розрахунків з постачальником важливо здійснювати платежі за газ вчасно та в повному обсязі. У разі небажання боржників сплачувати за спожитий газ газопостачальне підприємство може відключити таких абонентів від системи газопостачання. Це передбачено Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 р. № 2246. Зазначимо, що відновлення газопостачання можливе лише після повного погашення боргу та компенсації збитків, пов'язаних з відключенням.

Публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз» забезпечує природним газом місто Дніпропетровськ і Дніпропетровський район. Система газопостачання Дніпропетровська – це понад 6,9 тисяч км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує понад 1 мільярд кубометрів газу для 400 тисяч абонентів Дніпропетровська, 2,2 тисяч комунально-побутових об'єктів, 154 бюджетних установ, 187 промислових підприємств. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців Дніпропетровська. Штат підприємства налічує близько 2000 чоловік.

новости партнёра
Новости от RED TRAM
читайте также