Перше в Україні інноваційне галузеве об’єднання за європейським зразком створено на Буковині

  • Дата: 15:17 05-08-2015
  • Просмотров: 33717
  • Печать

У Чернівцях 31 липня 2015р. на стратегічній сесії, що пройшла за підтримки Українського агентства кластерного розвитку КЛАСТ-УА»**  булостворено Яблуневий Кластер – Chernivtsi Apple Cluster (CAC). Це перше в Україні інноваційне галузеве об’єднання за європейським зразком, що передбачає активну  участь у ньому підприємців, науковців, представників органів місцевої влади і громадських організацій.

Серед учасників новоствореного Чернівецького Яблуневого Кластеру- Бабій Михайло Олексійович - Генеральний директор Корпорації з питань садівництва, розсадництва та переробної промисловості "Дністер", Каденюк Василь Галактіонович - співзасновник ПП "Яніс", керівник ТОВ "Буктехсад" (біля 100 га), Гафінчук Василь Іванович -  представник ФГ "Буковинський сад" (біля 150 га), Шкряба Валентин Іванович - директор Інтерагроком, та представник ТОВ "Букофрут" (біля 200 га, Букофрут - переробний завод по виробництву яблуневого концентрату), Вончул Борис Максимович - керівник ФГ "Кошари" (біля 20 га), Нажига Ігор Михайлович - представник ПП "Сім’я Нажиги" (біля 15 га) та інші. Представник органів місцевої влади- Варжевський Олександр Зіфрідович - директор департаменту агропромислового розвитку чернівецької обласної державної адміністрації та представник науковців- Бундук Юлія Михайлівна - Українська науково-дослідна станція каратнину рослин ІЗР.

З-поміж активно обговорюваних доповідей, що були заслухані учасниками сесії, жвавий інтерес викликала доповідь, присвячена досвіду провінції Південний Тіроль (Італія) –гіганту серед яблуневих кластерів у світі. На думку Віце-президента з стратегії та аналізу Українського агентства кластерного розвитку КЛАСТ-УА» Дмитра Шестакова, доповідача на тему італійського досвіду діяльності кластеру, «сьогодні, нажаль, підприємець самостійно не в змозі вирішити ряд нагальних проблем яблуневої галузі. Зокрема гостро стоїть питання залучення ресурсів інвесторів, створення єдиних логістичних центрів та вирішення проблеми зберігання продукції, закупки якісних добрив.  Уваги варті також  спільні маркетингові дії по просуванню на глобальному ринку бренду «Буковинське яблуко», укладання довгострокових контрактів із національними роздрібними мережами та на експорт, про що підприємці сьогодні навіть не мріють. А в перспективі, учасники кластеру обов’язково відчують ефект синергії та масштабу, що створює вигоди та можливості у вирішенні зазначених питань».

По завершенню стратегічної сесії учасники підписали меморандум про створення Чернівецького Яблуневого Кластеру-сучасної моделі розвитку яблуневої галузі. Серед найближчих планів Яблуневого Кластеру – розробка стратегії спільного вирішення ключових проблем.

*Про Кластери:

Кластер - це добровільне об'єднання підприємницьких структур конкретної галузі економіки, які тісно співпрацюють із науковими (освітніми) установами, громадськими організаціями та органами місцевої влади на чітко визначеній території з метою підвищення конкурентоздатності власної продукції і сприяння економічному розвитку регіону.

Кластерна політика створюється для підтримки провідних галузей економіки і сфокусована на розвитку малого та середнього бізнесу, через активне впровадження інновацій.

На сьогоднішній день однією з основних переваг кластерного підходу в економічному розвитку країни є збереження частки ринку і виживання самого підприємства в умовах кризи.

**Про Українське агентство кластерного розвитку Clust-UA:

Українське агентство кластерного розвитку Clust-UA, неурядова і неприбуткова організація, метою якої є - допомогти Україні стати важливою частиною глобальної економіки, шляхом створення та підвищення ефективності українських кластерів.

КЛАСТ-УА є першим та єдиним в Україні членом міжнародного інноваційного та кластерного об’єднання TCI Network www.tci-network.org, що налічує 900 учасників з 42 країн світу

новости партнёра
Новости от RED TRAM