ОПОРА: вибори будуть брудними і «гречаними»

  • Дата: 03:30 21-09-2015
  • Просмотров: 31752
  • Печать
Громадянська мережа поділилася власними спостереженнями за початком та перебігом виборчих перегонів.

«Виборчий процес офіційно розпочався 5 вересня, однак значна частина політичних сил і потенційних кандидатів ще влітку почали активно піаритися, проводити різні акції, рекламувати себе на бігбордах і у ЗМІ. За такі дії не передбачено жодних покарань, але ж усім зрозуміло, що відбувається, і відповідні органи мають давати правову оцінку їхнім діям», - розповідає координатор громадянської мережі ОПОРА Андрій Попик.

Простежується цікава тенденція щодо складу ТВК. 95 теперішніх членів комісій вже брали участь у роботі ТВК чи ОВК під час деяких попередніх виборів. ОПОРА дослідила їх діяльність протягом 15 років і виявила, що частина змінила свою політичну приналежність. Найбільше «перебіжчиків» у партії чинної влади. Наприклад, голова Хмельницької ОВК Наталя Кострубська чи голова Теофіпольської районної виборчої комісії Надія Варнацька, які тепер презентують «Блок Петра Порошенка «Солідарність», раніше презентували Партію регіонів.
Формування виборчих комісій на теренах області відбулися вчасно.

«Якихось ексцесів не було. Але були цікаві ситуації. Наприклад, в Хмельницькій ОВК голова не зателефонувала усім членам і не запросила їх на перше засідання, мотивуючи це тим, що у них інші оператори стільникового зв'язку, і їм дорого телефонувати. У Новій Ушиці перше засідання комісії було під загрозою зриву, оскільки особи керівного складу відмовилися від роботи. Втім, ЦВК вирішила ці проблеми і усі 27 ТВК нашої області розпочали роботу відповідно до законодавства», - розповідає Андрій Попик.

На його думку, вибори будуть досить брудними і «гречаними»: кандидати роздаватимуть продукти та займатимуться благодійністю, щоб заручитися підтримкою виборців. Вони не презентують своїх програм, які покращать життя у регіоні, а натомість апелюють до загальних гасел. Наприклад, «За контракту армію». Але ж це питання не можна вирішити на рівні Ярмолинецької чи Красилівської райради. Таке гасло ще підійде для парламентських виборів, але аж ніяк до місцевих.
«Ще одна фішка Хмельниччини: депутати-мажоритарники у Верховній Раді від нашої області почали створювати власні партії, які мають суто місцеве походження, - каже координатор ОПОРИ. - Можливо, вони хочуть мати вплив на місцеву владу чи вже готуються до майбутніх парламентських виборів».

новости партнёра
Новости от RED TRAM