Споживання газу у Дніпропетровську скоротилось на 25%

  • Дата: 13:33 22-02-2016
  • Просмотров: 32963
  • Печать

За минулий рік у Дніпропетровську та Дніпропетровському районі споживання газу, а також пов'язане з цим транспортування та розподіл блакитного палива скоротилися на 25% у порівнянні з показниками 2014 року. Через це ПАТ «Дніпрогаз» недоотримав  41,3 млн. грн. запланованої тарифної виручки, яка є основним джерелом для здійснення ремонту та модернізації газових мереж.

За підсумками діяльності у 2015 році ПАТ «Дніпрогаз» транспортувало 790,5 млн. куб. м природного газу, що на 25% (-267,7 млн. куб. м) менше, ніж у 2014 році. Це сталось через скорочення споживання блакитного палива, яке зафіксовано серед усіх категорій споживачів. Наприклад, промисловість зменшила споживання на 36% (-146,4 млн. куб. м), теплопостачальні підприємства – на 21% (56,1 млн. куб. м), населення – на 17% (61,2 млн. куб. м), бюджетні організації – на 16% (3,9 млн. куб. м). Падіння обсягів споживання та транспортування газу, а також зменшення надходжень від його реалізації зумовили недоотримання підприємством 41,3 млн. грн. планової тарифної виручки.

Зменшення тарифних надходжень разом із суттєвим підвищенням цін на основні матеріали та обладнання, необхідні для здійснення виробничої діяльності, спричиняють гостру нестачу ресурсів для забезпечення якісного постачання газу споживачам. Адже кошти тарифної виручки є основним джерелом для здійснення ремонту та модернізації газових мереж, а також забезпечення заробітної плати працівникам компанії. Ускладнюється становище підприємства також через суттєве подорожчання виробничо-технологічних витрат (156,7 млн. грн. на 31.12.15 р. проти 21,7 млн. грн. на 31.12.14 р.) та наявну заборгованість мешканців міста за спожитий газ.

«Зростання заборгованості населення пов'язане зі значним підвищенням ціни на природний газ з 1 квітня минулого року, - зазначає Голова правління ПАТ «Дніпрогаз» Світлана Пікінер. – Через високу ціну збільшилась кількість сімей, неспроможних своєчасно розраховуватись за отримані послуги з газопостачання. Тому радимо споживачам не зволікати та звертатись до органів соціального захисту населення для оформлення субсидій».

Незважаючи на важке фінансове становище, що пов’язане із недоотриманням планової тарифної виручки, ПАТ «Дніпрогаз» виконує першочергові регламентні роботи для забезпечення стабільної роботи системи газопостачання.

новости партнёра
Новости от RED TRAM