У 2015 році ПАТ «Дніпрогаз» інвестувало у модернізацію газових мереж понад 10 млн. грн.

  • Дата: 14:49 18-03-2016
  • Просмотров: 33053
  • Печать

Виконання інвестпрограми ускладнюється через подорожчання матеріалів та зниження обсягів споживання блакитного палива. У минулому році підприємством було протранспортовано 790,5 млн. куб. м природного газу, що на 25% менше, ніж у 2014 році.

Усі кошти, які надходять до ПАТ «Дніпрогаз» як плата за послуги з транспортування природного газу - тобто тарифна виручка - витрачаються на виробничу діяльність та фінансування інвестиційної програми. Інвестпрограма «Дніпрогазу» затверджується НКРЕКП. На сьогодні частка фінансування інвестиційної програми за рахунок встановленого тарифу є занадто малою. Це пов’язано з тим, що якщо звичайна вартість 1 куб. м газу для побутових споживачів складає 7,188 грн., то середньозважений тариф на розподіл, встановлений для «Дніпрогазу» в цій ціні, становить усього 0,31 грн. або 4,3%. З них на фінансування інвестпрограми спрямовується 0,03 грн або 0,4 % від ціни на газ, яку сплачує споживач.

Тож, загалом за результатами роботи компанії у 2015 році на підтримку у робочому стані державних газорозподільних мереж з метою забезпечення безперебійного та безаварійного газопостачання було спрямовано 10,1 млн. грн.

«Проведення капітальних ремонтів та реконструкції газопроводів виконується з метою підвищення рівня надійності систем газопостачання, - пояснює перший заступник Голови правління – головний інженер ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. – Спеціалістами компанії за минулий рік замінено понад 1 км аварійних газопроводів, відремонтовано та замінено 50 одиниць засобів захисту від електрохімічної корозії, виконано капітальний ремонт обладнання майже 40 регуляторних пунктів, виконано заміну відключаючих пристроїв у трьох газових колодязях».

Через значний термін експлуатації газотранспортна система міста потребує чималих капіталовкладень для її реконструкції та модернізації. Проте наявні складнощі та недостатній рівень фінансування ПАТ «Дніпрогаз» у 2015 році не завадили лише першочерговим регламентним роботам на газових мережах Дніпропетровська та Дніпропетровського району.

Публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз» забезпечує природним газом місто Дніпропетровськ і Дніпропетровський район. Система газопостачання Дніпропетровська – це близько 7 тисяч км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує понад 1 мільярд кубометрів газу для 400 тисяч абонентів Дніпропетровська, 2,2 тисяч комунально-побутових об'єктів, 154 бюджетних установ, 187 промислових підприємств. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців Дніпропетровська. Штат підприємства налічує близько 2000 чоловік.

новости партнёра
Новости от RED TRAM