Споживачі газу без лічильників платитимуть за новими нормами

  • Дата: 04:25 01-04-2016
  • Просмотров: 30614
  • Печать

Кабінет Міністрів України 23 березня 2016 року постановою №203 затвердив нові норми споживання газу для побутових споживачів, які не мають газових лічильників. Це вже третя зміна норм за півтора року - але цього разу їх вирішено збільшити. Для того, щоб не залежати від нормотворчої плутанини Уряду, фахівці ПАТ «Дніпропетровськгаз» рекомендують своїм клієнтам встановлювати газові лічильники.

Після різкого підняття цін на газ у квітні 2015 року (в середньому з 1,8 грн. за куб. м до 7,2 грн.) Уряд вирішив знизити соціальну напругу за рахунок штучного зменшення норм споживання газу. Для споживачів, які не мають лічильників, з травня 2015 року норми знизили вдвічі – до 3 куб. м (газова плита), 4,5 куб. м (газова плита за відсутності гарячого водопостачання) і 9 куб. м газу (газова плита та колонка).

Рішення було прийняте без обов'язкового в таких випадках попереднього обговорення з громадськістю, без фактичних розрахунків, до того ж з порушенням процедури. Почалася судова тяганина, останню крапку в якій 28 січня 2016 року поставив Вищий адміністративний суд України. Суд остаточно визначив, що рішення Кабінету Міністрів про зниження норм споживання було незаконним і недійсним.

І вже 23 березня цього року Кабінет Міністрів затвердив нові, тепер збільшені в півтора рази, норми споживання – 4,4, 7,1 і 14 куб. м газу, відповідно.

Плутанина та розбіжності в питаннях нарахування вартості газу споживачам за попередні періоди це результат непродуманих дій та популізму Уряду при затвердженні власних нормативно-правових документів, які прямо суперечать один одному.

Що стосується перерахунку вартості природного газу, спожитого населенням за період застосування норм, визначених у травні 2015 року та скасованих урядовою постановою № 203, то в пункті 2 цього документа зазначено, що перерахунок буде здійснюватися відповідно до Порядку, розробленого та затвердженого Міністерством енергетики та вугільної промисловості. Тому, як тільки Міністерство підготує і затвердить такий порядок, всі учасники газового ринку розпочнуть його виконання.

новости партнёра
Новости от RED TRAM