Нова ціна газу не дає можливості для покращення якості послуг споживачам Дніпропетровська

  • Дата: 08:09 04-05-2016
  • Просмотров: 30658
  • Печать

З 1 травня 2016 року пільгову ціну на газ, яка діяла в опалювальний період, буде скасовано, а єдина ціна газу для населення складатиме 6,879 грн. за 1 кубометр палива.

27 квітня 2016 року Уряд України прийняв рішення про впорядкування ціни на природний газ для споживачів та встановив базову ціну газу як товару на рівні 100% паритету до ціни імпортованого природного газу – тобто 4,9 грн. за 1 куб. м без витрат на транспортування та податків. Такий крок наблизить український газовий ринок до європейських стандартів. Проте, збільшивши ціну на газ для населення, Уряд направить усі додаткові гроші НАК "Нафтогаз України", яка фактично не здійснює обслуговуванням газових мереж, організацію роботи аварійно-диспетчерських служб та обслуговування споживачів. У структурі нової ціни доля коштів, які отримає «Нафтогаз», становить понад 71%, у той час як доля тарифу на транспортування ПАТ «Дніпрогаз» у вартості 6,879 грн. за 1 куб газу складає лише 0,53 грн.

«Тарифна виручка за послуги з транспортування, а це 7,7% від вартості одного кубометру газу, витрачається на виробничу діяльність та фінансування інвестиційної програми, - пояснює Голова правління ПАТ «Дніпрогаз» Світлана Пікінер. – Якщо порівняти долю нашого тарифу в ціні газу з практикою країн ЄС, побачимо, що ми майже в три рази відстаємо. Але ж ціна газу вже на рівні Європи». 

У 2015 році недоотримання підприємством 41,3 млн. грн. планової тарифної виручки, а також зниження обсягів транспортування газу та зменшення надходжень від його реалізації зумовили нестачу коштів на підтримку в робочому стані державних газорозподільних мереж.

Через економічні складнощі у газовій сфері збитки компанії у минулому  році склали 35,9 млн. грн. Незважаючи на це, ПАТ «Дніпрогаз» вдалося збільшити розмір заробітної плати своїм працівникам. Вона зросла на 15,6% і становить 4375 грн. Проте навіть після цього зарплата на підприємстві є на 40% нижчою в порівнянні з середньою заробітною платою по галузі. Це обумовлює відтік кваліфікованих кадрів, що в свою чергу призводить до проблем з утриманням газопроводів в належному стані, виконанням програм по їх модернізації, а найголовніше, забезпеченням безперебійного та безаварійного газопостачання споживачів.

Публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз» забезпечує природним газом місто Дніпропетровськ і Дніпропетровський район. Система газопостачання Дніпропетровська – це близько 7 тисяч км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тисяч абонентів Дніпропетровська, 2,3 тисяч промислових підприємств, 158 бюджетних установ, 100 комунально-побутових об'єктів. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців Дніпропетровська. Штат підприємства налічує близько 1700 чоловік.

новости партнёра
Новости от RED TRAM