Спеціалісти ПАТ "Дніпрогаз" у 2015 році року виявили понад 70 витоків газу

  • Дата: 15:38 18-05-2016
  • Просмотров: 32978
  • Печать

Фахівці ПАТ "Дніпрогаз" у минулому році виявили понад 70 витоків газу, з яких 27 – на підземних газопроводах. Комплексне приладове обстеження (КПО) газових мереж, яке виконує служба діагностики газопроводів підприємства, дозволяє суттєво скоротити витрати природного газу. 

Головне завдання служби КПО полягає у проведенні перевірок технічного стану газопроводів, які виконуються із визначеною періодичністю. Для порівняння, у 2014 році спеціалістами служби КПО було виявлено близько 60 витоків газу на підземних газопроводах, з початку 2016 року – близько 10.

«При виконанні КПО спеціалістами перевіряються місце та глибина закладання газопроводу, його герметичність, суцільність і стан захисного покриття, виявляються місця пошкоджень ізоляційного покриття та витоків газу в газопроводі, - пояснює перший заступник Голови правління – головний інженер ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. – Серед найпоширеніших причин виявлених пошкоджень – порушення стандартів при будівництві, порушення охоронних зон газопроводів, у т.ч. при експлуатації суміжних комунікацій, корозійно-активні ґрунти, ми вживаємо заходи для приведення в робочий стан таких ділянок газопроводів».

Для своєчасного виявлення витоків газу фахівці служби КПО оснащені лазерним течошукачем, газоіндикаторами фірми «Северин», обладнанням для контролю стану ізолюючого покриття газопроводів без розриття ґрунту та іншими сучасними приладами.

Витоки газу на підземних газопроводах усуваються в аварійному порядку. При виявленні небезпечної концентрації газу у підвалах будівель, колекторах, підземних переходах газопроводи повинні бути негайно відключені. До усунення негерметичності їх експлуатація забороняється. Своєчасне виявлення газу в повітрі, швидке і точне визначення місць його витоку з метою негайного усунення є найважливішими умовами безпечної експлуатації газопроводів, що знаходяться на обслуговуванні ПАТ «Дніпрогаз».

Публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз» забезпечує природним газом місто Дніпропетровськ і Дніпропетровський район. Система газопостачання Дніпропетровська – це близько 7 тисяч км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тисяч абонентів Дніпропетровська, 2,3 тисяч промислових підприємств, 158 бюджетних установ, 100 комунально-побутових об'єктів. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців Дніпропетровська. Штат підприємства налічує близько 1700 чоловік.

новости партнёра
Новости от RED TRAM