При проведенні ПТО ПАТ «Дніпрогаз» виявлено 1,6 тис. порушень у роботі газових приладів

  • Дата: 14:50 17-06-2016
  • Просмотров: 33060
  • Печать

З початку 2016 року спеціалісти ПАТ «Дніпрогаз» провели близько 13 тисяч перевірок газового обладнання серед своїх клієнтів. В ході планового технічного обстеження (ПТО) внутрішньобудинкових систем газопостачання було виявлено понад 1,6 тисячі порушень, третина яких  – через самовільну заміну та втручання споживачів у роботу газових приладів.

Працівники газової компанії систематично перевіряють стан газового обладнання у споживачів. Про планове обстеження газових приладів «Дніпрогаз» заздалегідь інформує органи місцевої влади, балансоутримувача житлового фонду та безпосередньо своїх клієнтів. Адже важливо, щоб під час ПТО спеціалісти компанії  отримали доступ до газових приладів для їх перевірки. Але це не завжди можливо. Так, з початку року зареєстровано 30,1 тисяч фактів недопуску до об’єктів через відсутність мешканців, понад 2,7 тисяч абонентів відмовились від обстеження газових приладів.

«Одними з найпоширеніших технічних порушень, що виявляють працівники ПАТ «Дніпрогаз» у ході ремонтних, аварійно-відновлювальних робіт або під час ПТО, є самовільна заміна газового обладнання, несправність автоматики безпеки, втручання в роботу димових та вентиляційних каналів, використання застарілого обладнання, - пояснює перший заступник Голови правління – головний інженер ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. - Для недопущення нещасних випадків при виявленні несправностей та для їх усунення необхідно відключати газ, як це зазначено у п.5.7. розділу 5 глави 5 Правил безпеки систем газопостачання (ПБСГ)».  

Окрім самовільної заміни газових приладів, працівники компанії фіксують чимало порушень, пов’язаних з переплануванням кухонь, використанням несертифікованих димовідвідних труб, встановленням електричних витяжок у вентиляційних каналах, наявністю різьбових з’єднань тощо, що створює загрозу безпеці самих споживачів газу.

Технічне обслуговування газового обладнання здійснюється на підставі «Положення про технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будинків, підприємств побутового та комунального призначення». Згідно до цього Положення квартири та будинки, у яких працюють лише газові плити, підлягають перевірці 1 раз на 3 роки. У помешканнях, де працює більше газових приладів (колонки, котли, печі, конвектори), перевірка повинна виконуватися щороку.

На сьогоднішній день на обслуговуванні ПАТ «Дніпрогаз» знаходиться 398,2 тисяч газифікованих квартир та будинків, у яких розміщено: 441,9 тисяч газових плит, 108,9 тисяч проточних газових водонагрівачів, 123,6 тисяч опалювальних газових котлів.

новости партнёра
Новости от RED TRAM