Діюча система субсидіювання ускладнює обслуговування газових мереж Дніпропетровська

  • Дата: 08:25 04-07-2016
  • Просмотров: 1313
  • Печать

Частина тарифної виручки, що отримує ПАТ «Дніпрогаз», а це 14,2 млн. грн., становить не гроші, а бюджетні зобов'язання, які оформляються заліками по субсидіях. Через брак «живих» коштів компанії загрожує втрата платоспроможності.

Після введення з 1 травня 2016 року єдиної ціни на газ та скасування так званої "соціальної норми" обсягом 1200 куб. м очікується, що у новому опалювальному сезону кількість субсидіантів стрімко зросте. Проте, разом зі збільшенням кількості споживачів, що оформлюють субсидії, грошові розрахунки за розподіл природного газу пропорційно зменшуються.

«Проблема дефіциту обігових коштів підприємства унеможливлює належне фінансування та, відповідно, виконання робіт по ремонту та заміні газопроводів, програми з безкоштовного встановлення лічильників, закупівлю палива та необхідних матеріалів для автомобілів служби «104», а також своєчасну виплату заробітної плати працівникам», - пояснює Голова правління ПАТ «Дніпрогаз» Світлана Пікінер.

Діючий механізм надмірного нарахування субсидії органами соцзахисту населення не сприяє економії блакитного палива. У той же час чимало споживачів зовсім припинили оплату за газ, не вносячи навіть обов'язковий платіж, або навмисне збільшували витрати газу для того, щоб у подальшому їм не зменшили розмір субсидії.

Отже, діюча система субсидіювання призводить до надмірних енерговитрат та дефіциту обігових коштів  газорозподільних компаній, що ставить під загрозу стале газопостачання м. Дніпропетровська та Дніпропетровського району.

Заборгованість бюджету з фінансування субсидій та пільг перед постачальником ТОВ "Дніпропетровськгаз збут" станом на 01.06.16 р. по Дніпропетровську складає 183, 5 тис. грн.

Публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз» забезпечує природним газом місто Дніпропетровськ і Дніпропетровський район. Система газопостачання Дніпропетровська – це близько 7 тисяч км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тисяч абонентів Дніпропетровська, 2,3 тисяч промислових підприємств, 158 бюджетних установ, 100 комунально-побутових об'єктів. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців Дніпропетровська. Штат підприємства налічує близько 1700 чоловік.

новости партнёра
Новости от RED TRAM