Відбулася презентація Української Асоціації Ігрової Індустрії

  • Дата: 06:55 21-11-2016
  • Просмотров: 481
  • Печать

16 листопада 2016 року в київському прес-центрі інформаційного агентства "Українські Новини" відбулася прес-конференція, присвячена презентації Української Асоціації Ігрової Індустрії (УАІІ). Учасниками конференції стали відомі експерти, які неодноразово брали участь в обговоренні питань правового регулювання грального бізнесу, а також у розробці відповідної законодавчої бази. Члени Асоціації пояснили, що має на меті новостворена громадська організація та що необхідно для легалізації грального бізнесу в Україні.

Президент Української Асоціації Ігрової Індустрії Ірина Сергієнко зауважила, що Асоціація є незалежною громадською організацією, яка не фінансується жодною компанією, не лобіює чиїсь конкретні інтереси і не буде цього робити.

«Ми впевнені, що ринок ігрової індустрії України, в тому числі ринок азартних ігор, має бути врегульований з урахуванням кращих світових практик та перш за все, національних інтересів. Ситуація, коли ринок ігрових, в тому числі гральних послуг, стихійно та неконтрольовано розвивається поза правовим полем, має бути припинена. Якщо коректно вирішувати це питання, виграють усі: і держава, і суспільство, і бізнес. І мова йде не лише про значні податкові надходження та робочі місця, не тільки про припинення корупції в цій сфері, не тільки про припинення відтоку значних коштів із країни, але й про те, що держава має встановити чіткі та прозорі правила гри, з метою захисту суспільства. Наші цінності в цьому сенсі є підґрунтям нашої діяльності. Ми відкриті до співробітництва і для нас важлива підтримка тих, хто поділяє наші цілі та цінності» - наголосила Ірина Сергієнко.

Віце-президент УАІІ Олексій Євченко роз’яснив, що ігрова індустрія – широке поняття, адже окрім грального бізнесу включає в себе: фентезі-спорт, кіберспорт, окологральні платформи Free-to-play, які не обкладаються податком, та в той же час знаходяться у вільному доступі для дітей та підлітків. Тому Асоціація націлена розробити правила соціально відповідальної гри для усіх компаній ігрової індустрії України.

«За підрахунками Міністерства фінансів України минулих років, податковий ефект від легалізованого грального бізнесу може скласти від 2 до 5 млрд. грн. на рік. Але точних цифр не може назвати ніхто, тому що ринок неврегульований. На мою думку, ці цифри можуть бути в рази більше. Адже врегулювання ігрової індустрії, якщо коректно це зробити, дасть, на мою думку, серйозний поштовх для розвитку суміжних галузей, таких як туризм, готельний бізнес, IT-бізнес, ринок нерухомості, консалтинговий бізнес, а також розвиток іподромної галузі та конярства» - констатував Олексій Євченко.

Член Правління та Експертної Ради УАІІ Василь Котинкевич наголосив, що Асоціація повинна стати мостом назустріч один одному: держави, бізнесу та інвесторів.

«В нашій державі, в основному, всі проблеми існують по двом причинам: корупція і відсутність компетенції. Не є виключенням і гральна сфера. При цьому, на моє глибоке переконання, саме відсутність відповідної компетенції в більшій мірі спричинило, де-юре, заборону грального бізнесу, а, де-факто, його існування у найбільш нецивілізованій формі. Тому місія нашої організації не критикувати і не аналізувати те, що є. Ми хочемо створити експертне середовище, яке допоможе державі визначитися із місцем грального бізнесу в Україні і допомогти запровадити такі механізми, які повністю реабілітують цю сферу. Ми прикладемо всі зусилля, щоб це реалізувати і маємо надію, що наші державні органи не відмовляться від цією допомоги» - зазначив Василь Котинкевич.

У свою чергу, член Правління та Експертної Ради УАІІ Аліна Плющ заявила про те, що наразі Експертна Рада знаходиться в стадії формування. Перемовини ведуться, як з локальними, так і з міжнародними експертами. Більшість з них вже дала згоду.

«На сьогоднішній момент в Україні не представлені основні міжнародні учасники ігрового ринку (оператори, виробники обладнання, агентства з сертифікації), які могли б поділитися своїми знаннями і досвідом в цій сфері. Саме тому ми заснували дорадчий орган - Експертну Раду, до якої увійшли експерти з провідних міжнародних ігрових асоціацій, представники ключових міжнародних гравців з усіх сегментів ринку (лотереї, букмекерська діяльність, казино, інтелектуальні ігри), експерти з компаній, які встановлюють ринкові стандарти, і представники іноземних регуляторів азартних ігор» - повідомила Аліна Плющ.

На прес-конференції був присутній також Євген Качалов - переможець багатьох міжнародних покерних турнірів, який в УАІІ очолить Експертну Раду в напрямку покеру.

«Покер для мене – це спорт. Це гра інтелекту, і в більшості країн світу покер легалізовано. Чому по цій грі таке неоднозначне питання в Україні, я не знаю. Зі свого боку, як експерт, я готовий надати допомогу щодо створення легального

поля для діяльності покеру в Україні. Чому саме зараз настав час легалізувати гральний бізнес і прописати законодавчі опції для ігрової індустрії в цілому? Бізнес існує, він є, і заперечувати це неможливо. А значить, він не може бути сам по собі. Його потрібно врегулювати. Це очевидно, але чому досі в Україні це є неможливим - риторичне питання» - пояснив член Експертної Ради Української Асоціації Ігрової Індустрії Євген Качалов.

Довідка «Глагол Инфо»:

Громадська організація «Українська Асоціація Ігрової Індустрії»  (УАІІ) створена у серпні 2016 року.

Мета УАІІ: сприяння легалізації ігрової індустрії в Україні у відповідності до кращих міжнародних стандартів, розробка прогресивних законодавчих ініціатив у сфері ігрової індустрії, сприяння  залученням інвестицій в економіку держави та становленню ринку гральных послуг на засадах здорової конкуренції.

Місія та цінності: високі стандарти якості гральних послуг для ринку України, захист прав споживачів та операторів.

новости партнёра
Новости от RED TRAM