Трансформування нашого світу: досягнення глобальних цілей сталого розвитку

  • Дата: 14:00 04-01-2017
  • Просмотров: 870
  • Печать

Впродовж 25-27 листопада у столичній Скандинавській гімназії відбулося відкриття VIII регіональної конференції «Модель ООН: Сканді – 2016» за темою: «Трансформування нашого світу: досягнення глобальних цілей сталого розвитку до 2030 року».

Серед гостей заходу були посол Фінляндії Юха Віртанен, аташе з питань оборони Посольства Швеції Петер Ліден, посол з особливих доручень МЗС України Юрій Пивоваров, аташе з питань культури посольства Грузії в Україні Зураб Топурія, депутат Київради Вадим Ноздря, представник депутата Київради Ігоря Баленка та голова ради ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» Оксана Федоренко, директор школи м. Тбілісі Георгій Момцелідзе.

Модель ООН – це міжнародна рольова гра, яка повторює діяльність однієї з найбільш важливих організацій сучасного світу. Учасники Моделі, що виступають у ролі міжнародних політиків та дипломатів одержують уявлення про механізм роботи ООН «зсередини» та мають можливість приміряти на себе роль світових лідерів.

За словами Оксани Федоренко, під час конференції учасники навчаються висловлювати власну думку, доводити її, спростовувати твердження інших делегатів.

«Модель формує у делегатів лідерські, політичні та комунікативні компетентності. Молодь вчиться відстоювати власну життєву позицію, а також захищати свої інтереси та права. Представляючи депутата Київради Ігоря Баленка, хочу наголосити на тому, що Ігор Миколайович постійно підтримує заклади освіти, не залишаючись осторонь від проблем молоді. Також, як представник ГО «Громадська ініціатива розумних рішень», я переконана, що велике значення має громадська робота молоді, її залучення до суспільного життя. І, як влучно зазначає голова правління ГО «Громадська ініціатива розумних рішень» Сергій Розумний, наше майбутнє сьогодні в руках нашої молоді. Тому дуже важливо, щоб вона була розвинутою, ерудованою та орієнтувалась на європейські цінності».

«Тема Моделі – «Трансформування нашого світу: досягнення глобальних цілей сталого розвитку до 2030-го» – розповіла директор Скандинавської гімназії Тетяна Пушкарьова. Тема складна, як і все, що сьогодні відбувається на планеті. Але протягом трьох днів діти не просто моделювали роботу ООН, вони навчалися обстоювати свою думку, дебатувати, шукати компроміси і ухвалювати рішення».

За словами депутата Київради Вадима Ноздрі, захід видався неймовірним і феєричним.

«Якщо чесно, те, що ви зараз робите у восьмому, дев’ятому класах - це просто неймовірно. Це саме той час, аби долучатися до подібних конференцій. Те, що я сьогодні побачив у вас… Я настільки вражений! Це велика несподіванка для мене побачити такий високий рівень підготовки. Я настільки вражений вашим рівнем знання англійської мови, це просто неймовірно!», − повідомив Ноздря.

В той же час, посол з особливих доручень МЗС України Юрій Пивоваров зазначив про важливість оригінальних думок, які на сьогодні більше ціниться, аніж традиційні шаблонні нарізки з Інтернету, або газет.

«Майте завжди саме оту нейтральну, рівновіддалену позицію, яка, між іншим, у будь-якому конфлікті, буде цікава як одній, так і другій стороні. 
Мені дуже багато чого хотілося б вам сказати, маю в голові чимало інформації і думок, але зараз можу просто побажати вам продовжувати рухатися у тому ж напрямку й надалі!».

Вперше до Моделі «Сканді» приєдналася Грузія. Саме ця команда моделювала роботу делегації України.

«Наша делегація вже три роки співпрацює зі Скандинавською гімназією. Але до участі в роботі Моделі ООН ми тільки долучилися і перший крок робимо в Україні», – розповів директор Публічної школи № 98 (Тбілісі) Георгій Момцелідзе.

В урочистому відкритті «Сканді-2016» взяв участь Надзвичайний і Повноважений Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен, який у своєму виступі нагадав, що саме ООН – це організація, яка об`єднує різні народи і різні культури, яка є гарантією миру, дотримання прав людини тощо.

Традиційною для Моделі ООН « Сканді – 2016» є дипломатичний бал, який цьогоріч був присвячений квітам. Неймовірне видовище, під час якого делегати представляють до 15 загальновідомих танців з різних держав, завжди захоплює всіх присутніх. На третій день конференції на свято завітав Дмитро Капранов, якого теж вразив рівень організації цієї рольової гри.

«Якщо наша молодь буде розуміти, як відстояти національні інтереси України, буде гідно представляти нашу країну в світі – в України буде велике майбутнє», - повідомив Дмитро Капранов.

Інформаційний відділ ГО «Громадська ініціатива розумних рішень»

новости партнёра
Новости от RED TRAM