Споживачі «Дніпрогазу» отримали новий формат рахунків із енергетичною цінністю

  • Дата: 15:12 10-06-2017
  • Просмотров: 33842
  • Печать

У травневих платіжках за газ споживачі Дніпра та Дніпропетровського району разом із обсягом використаного палива в кубометрах отримали інформацію про його споживання в одиницях енергії, а саме у гігакалоріях (Гкал), кіловат-годинах (кВт/год) та мегаджоулях (МДж).

Відображення спожитого газу у енергоодиницях має для споживача винятково інформативний характер та не впливатиме на його подальші розрахунки. Як і раніше, оплата за газ буде здійснюватися на підставі спожитого обсягу в кубічних метрах та за ціною газу, як товару, що визначена Постановою КМУ від 22 березня 2017 года № 187. Однак такий розрахунок газу в енергетичних одиницях дозволить легко порівняти економічну вигоду використання ресурсу поряд з іншими видами палива (тверде паливо, електроенергія тощо) і економніше споживати сам ресурс.

Наприклад, використовуючи газовий та електричний котли з однаковою потужністю 10 кВт на годину, які, припустимо, працюють 12 годин впродовж доби, в опалювальний період (а це 182 дні) витрати споживача на газове опалення помешкання становитимуть 17,2 тис. гривень, тоді як опалення електрикою коштуватиме понад 22,6 тис. гривень. Тобто використання газу обійдеться споживачу дешевше на 24%.

«В Україні електроенергія вимірюється у кіловат-годинах, а опалення – в гігакалоріях. Таким чином, будь-який споживач зможе порівняти енергію спожитого газу з електрикою або альтернативними видами палива та обрати для себе економніший варіант енергоносія», - зазначає Голова правління ПАТ «Дніпрогаз» Світлана Пікінер.

Рішення про інформування споживачів про кількість енергії, яку виділяє природний газ при використанні певного об’єму, прийнято державним регулятором. Відповідно до Постанови НКРЕКП № 84 від 26.01.2017 р. ПАТ «Дніпрогаз» інформує на своєму офіційному сайті про наявні маршрути транспортування газу з однаковими фізико-хімічними показниками, тобто однакової якості, від ГРС до газифікованих населених пунктів. За кожним маршрутом для розрахункового періоду обчислюється середньозважене значення вищої теплоти згоряння газу, а інформація про її розмір щомісяця оприлюднюється на сайті «Дніпрогазу» у розділі «Якість газу».

Також на сайті підприємства у відповідному розділі розміщені шість груп коефіцієнтів приведення газу до стандартних умов, які використовуються під час його перерахунку в одиниці енергії. Розрахунок ведеться за наступним алгоритмом: об`єм газу, зафіксований побутовим лічильником, приводиться до стандартних умов шляхом помноження на коефіцієнт приведення. Щоб розрахувати кількість спожитого газу в енергетичних одиницях, необхідно об’єм, приведений до стандартних умов, помножити на середньозважене значення теплоти згорання газу, що визначається у лабораторних умовах.

ПАТ «Дніпрогаз» забезпечує природним газом місто Дніпро та Дніпропетровський район. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тисяч км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тисяч побутових споживачів, 3,7 тисяч промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік

новости партнёра
Новости от RED TRAM