Оксана Білозір про діалог законодавчої та судової влади стосовно зони АТО

  • Дата: 15:07 12-07-2017
  • Просмотров: 33352
  • Печать

Україна була законодавчо не готова до подій на Донбасі, тому сьогодні важливо напрацювати необхідні законодавчі зміни для врегулювання існуючих проблем. Таку позицію висказав голова Верховної Ради Андрій Парубій в ході круглого столу «Конфлікт на Донбасі: виклики, загрози та їх правове врегулювання», який був організований Міжфракційним депутатським об'єднанням Верховної Ради України «Сприяння захисту прав та соціальній реабілітації учасників АТО», спільно з Асоціацією адміністративних суддів, Асоціацією адвокатів України, Асоціацією податкових радників.

Голова Міжфракційного об'єднання «Сприяння захисту прав та соціальній реабілітації учасників АТО», народний депутат Оксана Білозір зазначила, що конфлікт на Донбасі є безпрецедентним викликом для України і необхідно об’єднати зусилля усіх законодавчої, виконавчої та судової влади, щоб дати подолати його наслідки.  Вона також звернула увагу на ексклюзивність моменту. «Вперше в історії парламенту відбувся рівноправний діалог законодавчої та судової влади, оскільки судова влада внаслідок реформи, започаткованої президентом Петром Порошенко позбулася політичної залежності», – підкреслила Оксана Білозір.

Суддя Вищого адміністративного суду України, віце-президент Асоціації адміністративних суддів Наталя Блажівська звернула увагу проживання на території за лінією розмежування більше 5% українців «На непідконтрольній українській владі території проживає приблизно 2 млн. осіб. Це такі ж громадяни України, як і ті, що мешкають на підконтрольних територіях, але вони не можуть не підкорятися чинному на території так званих ДНР і ЛНР квазізаконодавству, тому що в іншому випадку вони будуть репресовані», – зазначила вона.

Наталія Блажівська у зв’язку з цим вказала на необхідність створення спільної робочої групи для напрацювання нагальних законодавчих змін з метою якнайшвидшого вирішення проблемних питань щодо прав українців, які знаходяться в ОРДЛО та  були підняті учасниками круглого столу. «Так, потребує якнайшвидшого вирішення питання технічного забезпечення як судів, як таких, так і безпосередньо суддів та апарату суду, чи розроблення дієвого механізму компенсації витрат на матеріальне забезпечення. Вразливим є питання захисту персональних даних, прикріплених, переведених та відряджених суддів і працівників апарату суду. Потребує вирішення цілий спектр питань щодо захисту права власності внутрішньо переміщених осіб, забезпечення гарантії їх виборчих прав тощо», – підкреслила вона.

За результатами обговорення учасниками круглого столу прийнято резолюцію, яку через Міжфракційне об’єднання буде скеровано народним депутатам України, органам судової та виконавчої влади.

новости партнёра
Новости от RED TRAM