ПАТ «Дніпрогаз» щомісяця фіксує контрольні показання лічильників газу в 37 тис. споживачів

  • Дата: 15:46 18-09-2017
  • Просмотров: 1856
  • Печать

З початку 2017 року фахівці ПАТ «Дніпрогаз» зафіксували 189,6 тисяч контрольних показань лічильників газу у мешканців Дніпра та Дніпровського району. Щомісяця для звірки даних лічильників вони обходять майже 37 тис. споживачів, що становить 16% від усіх домоволодінь, які обладнанні індивідуальними приладами обліку.

Для коректного розрахунку обсягів фактично спожитого газу клієнти компанії повинні станом на 1 число знімати показання приладів обліку та передавати їх до «Дніпрогазу» до 5 числа кожного місяця. Це дасть змогу споживачам бути впевненими, що вони сплачують саме за той обсяг газу, який було використано. В свою чергу, фахівці газової компанії не рідше одного разу на півроку знімають контрольні показання лічильників для звірки даних зі споживачем. За необхідності, для підтвердження фактичних показань, вони також можуть здійснювати фотофіксацію. Така процедура забезпечує достовірність обліку блакитного палива та дозволяє скоригувати розрахунок вартості газу у відповідності до фактичних у випадку допущення споживачем помилки під час передачі показань.

«Слід зауважити, що фіксувати контрольні показання можуть не тільки контролери. Це може зробити слюсар, майстер або інший працівник ПАТ "Дніпрогаз" під час проведення планово-технічного обслуговування, ремонту газового обладнання, при знятті лічильника на повірку тощо, - зазначає комерційний директор компанії Павло Іотов. – В середньому щомісячно наші працівники знімають майже 37 тис. показань газових лічильників».

«Дніпрогаз» нагадує, що згідно з чинним законодавством споживач має забезпечити безперешкодний доступ працівникам до лічильника газу для зняття контрольних показань. У свою чергу, представники підприємства повинні чітко зазначати ціль свого візиту та пред’явити на вимогу споживача службове посвідчення встановленого взірця.

Найчастіше небажання споживача допускати до лічильника пов'язано із фактами втручанням у роботу приладу. Станом на 7 вересня 2017 року співробітники підприємства виявили 165 таких випадків. У разі недопуску контролера до лічильника згідно до вимог Кодексу газорозподільних мереж, затвердженого НКРЕКП, розрахунок за спожитий газ проводиться за граничними нормами споживання, які в середньому у 2,5 рази більше діючих норм, встановлених Кабміном. У таких випадках показання лічильника до уваги не беруться.

ПАТ «Дніпрогаз» забезпечує природним газом місто Дніпро та Дніпропетровський район. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тисяч км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тисяч побутових споживачів, 3,7 тисяч промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік.

новости партнёра
Новости от RED TRAM