Відновлення газопостачання котелень Університету митної справи та фінансів унеможливлюється через порушення вимог чинного законодавства

  • Дата: 14:37 15-11-2017
  • Просмотров: 288
  • Печать

Подача газу до котелень Університету митної справи та фінансів неможлива через бездіяльність адміністрації навчального закладу. З 2013 року на чотирьох об’єктах ВНЗ зафіксовані численні порушення, які не усуваються роками. Газопостачання буде відновлене після отримання гарантій з боку Міністерства освіти України.

Станом на 10.11.2017 року подача газу до чотирьох котелень Університету митної справи та фінансів не відновлена через неможливість безпечної й безаварійної експлуатації газового обладнання. На кожній з чотирьох котелень зафіксовано від 6 до 16 пунктів, що порушують чинне законодавство у газовій галузі.

Серед них: герметизація вводів підземних інженерних комунікацій, відсутність актів про перевірку та прочистку димових та вентиляційних каналів, актів готовності котелень, невиконання вимог щодо обладнання єдиного вузла обліку природного газу, а також невідповідність типорозміру лічильника газу потужності газоспоживаючого обладнання тощо.

 «Про зауваження щодо роботи вузлів обліку природного газу та технічні порушення у роботі котелень, сформовані на підставі Кодексу ГРМ та Правил безпеки систем газопостачання, ректорат ВНЗ був повідомлений неодноразово, більш того, з ними погоджувався, - коментує помічник Голови правління компанії Валерій Шарапов. – При проведенні перевірок технічного стану газового обладнання складалися акти із зазначенням відповідних порушень. У серпні поточного року керівництву вкотре були надіслані приписи із переліком порушень, які необхідно усунути до початку опалювального періоду 2017-2018 рр. та запуску котелень із дотриманням усіх вимог правил безпеки».

Адміністрація навчального закладу неодноразово зверталася до ПАТ «Дніпрогаз» з гарантійними листами та брала на себе зобов’язання усунути наявні недоліки, проте обіцянок своїх не дотрималась. Керівництво навчального закладу веде листування з ПАТ «Дніпрогаз», починаючи з серпня 2013 року. Однак суттєвих кроків для вирішення проблеми зроблено так і не було.

Тому розпочати опалювальний сезон у навчальних корпусах Університету митної справи та фінансів за адресами Крутогірний узвіз, 8, вул. В. Вернадського, 2/4, вул. Аржанова, 12 та вул. Ніренберга, 2 неможливо через недотримання вимог чинного законодавства України.

У ході переговорів з профспілковим та студентським активом Університету адміністрацією ПАТ «Дніпрогаз» було вирішено наступне: за наявності гарантійного листа від Міністерства освіти та науки про виділення коштів на усунення наявних зауважень і порушень у наступному фінансовому році до початку опалювального сезону 2018-2019 рр. буде розглянуто питання про відновлення подачі газу до котелень за вказаними адресами.

Основною сферою діяльності ПАТ «Дніпрогаз» є розподіл природного газу для мешканців міста Дніпра та Дніпровського району. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тисяч км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тисяч побутових споживачів, 3,7 тисяч промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік.

новости партнёра
Новости от RED TRAM