Дивовижний музей воскових фігур відкрито у Києві

  • Дата: 05:00 20-11-2017
  • Просмотров: 33406
  • Печать

У четвер, 9 листопада, у Києві відбулося урочиста презентація музею-галереї «Історія становлення української нації».

Працівники музею за короткий час власними силами зібрали 130 експонатів і презентували понад 30 різних сюжетних композицій від часів Київської Русі і до сьогодення.

Надихала авторів велика мета – відродити й піднести національну гідність українців, гордість за наші державу, історію, наших славних пращурів і сучасників.

На відкриття прийшло депутатів, державних діячів, дипламатів, діячів культури та освіти. Проект також підтримала Українська православна церква Київського патріархату.

У ході презентації проекту предстоятель, УПЦ КП, Святійший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет повідомив, що зворушений цією ідеєю і церква рішуче підтримає нове починання.

"Я настільки зворушений ідеєю цього музею і тим, що такий музей може бути. Якщо це буде зроблено, то матиме такий вплив на відвідувачів, якого не можна зробити ніякими іншими засобами, тому що ми опиняємось в реальній історії нашого народу. А те, що нам треба відроджувати українську націю, нашу історію, ні в кого не викликає ніяких сумнівів. І в тому числі і церква підключається до цієї ідеї, тому що все це має в основі духовні цінності. Церква, як проповідниця всього духовного, обов'язково братиме участь у цьому проекті", - запевнив патріарх Філарет.

Він зазначив, що Росія спаплюжила українську історію і все краще привласнила собі. 

"А в дійсності український народ талановитий, і навіть зараз Росія страждає через те, що не має цього українського джерела для свого розвитку. Ми віримо в те, що українська нація відродиться, держава зміцніє... А для того, щоб утвердитися, треба мати міцний фундамент, яким є наша славна історія. І ось в цих фігурах вона буде показана. Тому я закликаю Боже благословення на цей проект, який направлений на добро", - сказав патріарх Філарет. 

Ініціатор створення проекту Валерій Галан запевняє, що музей має всі шанси перевершити відомий музей воскових фігур Мадам Тюссо. У планах – створити музей майбутнього і застосовувати такі інтерактивні техніки, що будуть приваблювати дітей і молодь.

Перша особливість і відмінність від славетного музею воскових фігур – скульптури київського музею зроблені з силікону.

За словами Валерія Галана, силіконова технологія краще відповідає зовнішності людини і робить «шкіру» фігури схожою на справжню.

В ідеології музею використовуються лише позитивні факти про історичних особистостей. 

«Ми прославляємо, що герой зробив, а не те, що не міг зробити. Адже ми повинні пишатися тим, що ми їхні правнуки»,  – говорить Валерій Галан.

Експозиції сформовані у вигляді історичних сюжетних композицій, в яких  представлені від 2 до 8 фігур. Кожна композиція має свою інформаційну стіну з додатковими даними, мапами і картинами, узгодженими з істориками, а кожен персонаж – свою інформаційну табличку. 

«Такого в музеї Мадам Тюссо немає», – підкреслив Валерій Галан.

За його словами , «музейний проект «Історія становлення української нації» створюється з метою долучити українців до знання про визначні події в історії української нації та про її героїв; щоб у доступній формі прищепити молодим поколінням українців гордість за власну країну, розуміння її унікальності; щоби кожен відвідувач усвідомив, що належить до великої нації».

Засновник, голова правління БФ "Фундація Розвитку", громадський діяч Андій Кухта також додав, що музей покликаний прищепити молодим поколінням українців знання і любов до власної історії. Дуже важливо, на його думку, щоб підростаючі покоління знали про подвиги славетних українців.

«Ми маємо піднімати віру українців у власні сили і саме для цього повертаємось до нашої історії. Ми правнуки хоробрих козаків. Працьовита, талановита нація митців. Тому дуже важливо зараз відродити у людях любов до свого коріння, до історії, до визначних українців. Адже без знання минулого  - не має майбутнього», - підкреслив Кухта.

За словами Кухти, автори прагнули  показати усьому світу, що «українці – велика нація, що ми маємо гордитися історією, однак про це знають не всі, оскільки українську історію викривляли і спотворювали. Тому цей проект – передовсім бажання долічити українців до їх справжньої історії».

Громадський діяч, директор БФ «Фундація розвитку» Оксана Федоренко зазначила, що цей проект є наслідком багаторічної роботи та великих статків, до якого залучено велику кількість спеціалістів.

«Автори проекту прийняли рішення виховувати націю виключно на героїчних позитивних моментах. Тому що сьогодні дух нації треба піднімати, нам сьогодні потрібні герої, потрібні вірні приклади, нам потрібні люди, які будуть надихати і вести націю вперед», - сказала Федоренко.

новости партнёра
Новости от RED TRAM