ПАТ «Дніпропетровськгаз» пропонує винагороду за виявлення крадіжок катодних станцій

  • Дата: 18:00 25-11-2017
  • Просмотров: 33512
  • Печать

Через крадіжки обладнання для захисту газопроводів від корозії на Дніпропетровщині виникла загроза припинення газопостачання в 17 населених пунктах. Збиток «Дніпропетровськгаз» від розкрадання установок катодного захисту склав майже 3,5 млн. грн. за останні три роки. Для відновлення обладнання компанії знадобиться шість років.

У зв’язку з високою вартістю станцій катодного захисту (СКЗ) «Дніпропетровськгаз» встановлює їх не більше 30-ти на рік. Тому своєчасно встановити нові установки на місці вкрадених неможливо. Села Світлогорське, Суворівське, Маломихайлівка, Преображенка, частина міста Марганець та інші населені пункти Дніпропетровської області опинились під загрозою припинення газопостачання.

«Через крадіжки станції катодного захисту відключаються, у результаті чого зникає захисний потенціал газопроводу, а в подальшому – прискорюється процес руйнування металу труби, - розповідає головний інженер ПАТ «Дніпропетровськгаз» Олександр Макаренко. - При розгерметизації підземного газопроводу газ може поширюватись на дуже великі відстані та потрапити у суміжні комунікаційні мережі – теплову, телефонну, каналізаційну. А проникнення газу в підвали житлових будинків, за певних умов, може призвести до вибуху».

До 2012 року крадіжки станцій катодного захисту газопроводів мали поодинокий характер. Починаючи з 2012 року в області почалися розкрадання саме обладнання для захисту сталевих газопроводів від корозії.

Найчастіше станції катодного захисту викрадають у Криничанському районі. Впродовж 2017 року тут зникло 24 об'єкти. 12 СКЗ було вкрадено в Синельниківському районі, 9 СКЗ - у місті Марганець, ще 11 СКЗ - в інших районах Дніпропетровської області. В період з 2015-2017 років зловмисники викрали 168 станцій катодного захисту. Остання крадіжка сталася 17 листопада 2017 року у Марганці.

ПАТ «Дніпропетровськгаз» просить мешканців області бути пильними та уважними, і у разі виявлення фактів крадіжок засобів катодного захисту газопроводів повідомляти за телефоном (056) 790-42-87. Після підтвердження причетності ймовірних зловмисників до розкрадання катодних станцій, споживачу, який надав інформацію, буде виплачена грошова винагорода. Анонімність гарантована.

Більшість підземних газопроводів у Дніпропетровській області прокладалися в 70-90-х роках минулого століття. Тому вони потребують комплексних заходів, спрямованих на захист від впливу зовнішнього середовища. Саме станції катодного захисту є основною частиною такого комплексного захисту. Їх застосування збільшує термін експлуатації газопроводів, значно скорочує втрати природного газу і запобігає аваріям на трубопроводі. Зараз ПАТ «Дніпропетровськгаз» експлуатує 1926 станцій.

новости партнёра
Новости от RED TRAM