У 2017 році аварійна служба ПАТ «Дніпрогаз» відреагувала на 20,2 тисяч заявок про витоки газу

  • Дата: 17:57 21-01-2018
  • Просмотров: 338
  • Печать

Протягом 2017 року аварійно-диспетчерська служба «Дніпрогазу» опрацювала 27,7 тисяч заявок від споживачів, з яких 20,2 тисяч - про витоки газу. Серед технічних порушень, які можуть стати причиною виникнення аварійної ситуації, одним з найбільш поширених і небезпечних є самовільна заміна/встановлення газових приладів.

За даними управління цивільного захисту ДніпроОДА у 2017 році в Дніпропетровській області чадним газом отруїлися 28 осіб, 11 з них - загинули. Майже 90% заявок, що надходять до АДС, пов'язані з витоками газу, решта - з несправністю газових приладів. Причиною виникнення надзвичайної ситуації може стати навіть незначна неполадка. Обладнання, яке вичерпало свій строк експлуатації, обов'язково має бути замінено або підлягає капітальному ремонту.

«Оптимізація та вдосконалення роботи АДС з метою екстреного реагування у цілодобовому режимі є одним з основних завдань у сфері забезпечення безаварійності і безперебійності газопостачання наших клієнтів, - зазначає технічний директор ПАТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний. - Однак слід пам'ятати, що згідно Правил безпеки систем газопостачання відповідальність за безпечну експлуатацію газового обладнання покладається на власника домоволодіння, а технічне обслуговування згідно з Кодексом ГРМ виконується на підставі відповідного договору».

Для оперативного реагування при виникненні аварійних ситуацій автомобільний парк екстреної служби «104» укомплектований десятком сучасних машин Volkswagen Transporter з підвищеною прохідністю, які оснащені радіозв'язком, проблисковими маячками, спеціальними інструментами та іншими необхідними технічними засобами. Це дозволяє бригадам АДС швидше прибути на виклик та попередити виникнення аварійної ситуації. Також всі автомобілі обладнані системою GPS-навігації, яка дозволяє диспетчеру в режимі онлайн оперативно визначити місцезнаходження автомобіля, направити його на виклик найкоротшим шляхом, або, при необхідності, направити на допомогу додаткову бригаду.

З метою вдосконалення майстерності та підвищення кваліфікаційного рівня фахівців аварійної служби ПАТ «Дніпрогаз» також постійно проводить спеціальні тренування, на яких відпрацьовуються дії бригад, оцінюється швидкість приїзду служби до місця аварії та оперативність її локалізації.

Дотримуючись простих правил безпеки під час використання газу в побуті, споживачі зможуть запобігти виникненню аварійних ситуацій. Наприклад, ні в якому разі не можна використовувати газову плиту для обігріву приміщення, а також користуватися газовими колонками і котлами за відсутності тяги. Якщо ви відчули запах газу, закрийте газові крани і провітріть приміщення, не запалюйте вогонь, не вмикайте світло та електроприлади. Викличте аварійну службу за телефоном 104.

Довідка:

Основною сферою діяльності ПАТ «Дніпрогаз» є розподіл природного газу для мешканців міста Дніпра та Дніпровського району. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тис. км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тис. побутових споживачів, 3,7 тис. промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік.

новости партнёра
Новости от RED TRAM