Обсяги споживання газу у Дніпрі зросли майже на 3%

  • Дата: 15:00 16-11-2018
  • Просмотров: 452
  • Печать

За 10 місяців 2018 року ПАТ «Дніпрогаз» було протранспортовано 602,3 млн. куб. м газу, що на 2,6% (15,3 млн. куб. м) перевищило обсяги споживання порівняно з аналогічним періодом 2017 року.

Зростання обсягів газоспоживання на 9,6% або на 22,8 млн. куб. м спеціалісти компанії фіксують серед промислових підприємств. Зменшили обсяги спожитого газу побутові споживачі, використавши на 15,6 млн. куб. м (7,6%) менше газу. Теплопостачальні підприємства наростили обсяги спожитого енергоресурсу на 7,8 млн. куб. м (6%), що обумовлено низькою температурою у березні поточного року.

«Тариф на розподіл природного газу, затверджений для ПАТ «Дніпрогаз» державним регулятором, складає 56 коп. за кубометр розподіленого газу. З них лише 13 копійок направляється на функціонування аварійних служб, організацію роботи центрів обслуговування клієнтів, встановлення, заміну та повірку лічильників та обслуговування мереж. Тому це призводить до зниження рівня надійності та безпеки газотранспортної системи», - пояснює фінансовий директор компанії Лілія Кузнецова.

Тарифна виручка «Дніпрогазу», яка формується за рахунок тарифу на розподіл природного газу, в минулому році склала 367,4 млн. грн. Однак встановлений НКРЕКП тариф не покриває економічно обґрунтованих витрат компанії, через що витрати перевищили виручку. За підсумками 2017 року збитки підприємства склали 39 млн. грн.

Незважаючи на підвищення ціни газу для побутових  споживачів з 1 листопада 2018 року, тариф на розподіл для ПАТ «Дніпрогаз», який має забезпечувати стабільну роботу газопроводів Дніпра та Дніпровського району та облік газу, не переглядався вже протягом трьох років. Для забезпечення безаварійного функціонування майже 5,5 тис. км розподільних газових мереж міста потребуються спеціалісти високого рівня кваліфікації. Однак через низьку заробітну плату впродовж 2018 року з підприємства звільнилось 216 кваліфікованих працівників, що ставить під загрозу безперебійне та безаварійне газопостачання клієнтів компанії. 

Основною сферою діяльності ПАТ «Дніпрогаз» є розподіл природного газу для мешканців міста Дніпра та Дніпровського району. Система газопостачання Дніпра – це близько 5,5 тис. км розподільних газопроводів. Щорічно підприємство транспортує близько 800 млн. кубометрів газу для 400 тис. побутових споживачів, 3,7 тис. промислових підприємств та інших суб'єктів господарювання. Серед найбільших клієнтів такі підприємства, як Придніпровська ТЕЦ, Євраз - ДМЗ ім. Петровського, Дніпропетровський трубний завод, Дніпропетровський завод прокатних валків та інші. ПАТ «Дніпрогаз» є одним з найбільших роботодавців міста. Штат підприємства налічує близько 1500 чоловік.

новости партнёра
Новости от RED TRAM