Дніпровське ОСББ «СВ-1» починає модернізацію системи опалення з обладнанням Buderus

  • Дата: 10:52 15-03-2019
  • Просмотров: 755
  • Печать

В рамках програми фінансування енергоефективності житла IQ energy стартував проект з модернізації системи опалення, з використанням газових конденсаційних котлів Buderus, багатоквартирного будинку з ОСББ у м. Дніпро.

Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «СВ-1» – перше ОСББ міста Дніпра, співвласники якого вирішили скористатися програмою енергоефективності житла Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) IQ energy. Десятиповерховий будинок ОСББ «СВ-1», в якому мешкають більше 100 осіб, розташований у Центральному районі м. Дніпра.

В рамках проекту в будинку буде проведено модернізацію дахової котельні завдяки встановленню каскаду з 6 сучасних газових котлів Buderus Logamaxplus GB162-100 V2. Загальна вартість модернізації – більше  2 млн грн. За умови виконання правил програми 40% від цієї суми буде компенсовано європейськими донорами.

«Для IQ energy цей проект є надзвичайно важливим. Це перший випадок придбання товарів з категорії «Котли» з боку ОСББ. Товари саме з цієї категорії найбільше впливають на зменшення викидів СО2 у житловому секторі», – повідомляє керівник програми IQ energy Оксана Булгакова.

«Logamaxplus GB162 – це компактний конденсаційний котел, який має високу теплопродуктивність завдяки додатковому використанню енергії відпрацьованих газів. Таке рішення стає все більш популярним не тільки в комерційному секторі та промисловості, а і для котелень в цивільному будівництві завдяки енергоефективній технології. А завдяки програмі IQ energy тепер співвласники житлових багатоквартирних будинків можуть скористатися найсучаснішими технологіями для зменшення рахунків за тепло», – каже керівник відділу маркетингу Bosch/Buderus в Україні Олександр Мурзін.

Нагадаємо, що програма IQ energy вже більше двох років працює в Україні і надає можливість фізичним особам зробити своє житло енергоефективним та отримати компенсацію від європейських донорів. Програма IQ energy підтримується стимулюючим грантом на загальну суму 15 мільйонів євро, наданим Фондом Східноєвропейське партнерство з питань енергоефективності та екології (E5P), до якого найбільший внесок зробив Європейський Союз, а також грантом на надання технічної допомоги для реалізації програми, наданим Фондом E5P та Урядом Швеції в рівних частках.

Енергоефективне обладнання Bosch і Buderus, таке як: конденсаційні та конвекційні газові котли, теплові насоси та сонячні колектори, було додано у каталог товарів з моменту початку програми в Україні. Розмір компенсації для фізичних осіб становить до 35% від суми інвестицій в обладнання.

А з квітня 2018 року й українські ОСББ мають можливість взяти участь у програмі. Розмір компенсації для ОСББ по програмі IQ energy складає 40% від суми кредиту/інвестицій. Компенсація поширюється не тільки на основну категорію, але й на послуги монтажу, а також супутні матеріали, за умови їх придбання в кредит у банку-партнера програми IQ energy. Компенсацію виплачують у євро на банківський рахунок позичальника в банку, у якому було отримано кредит.

новости партнёра
Новости от RED TRAM