Зеленський на «АвтоКрАЗі»: Я вражений вашою технікою

  • Дата: 13:30 10-03-2020
  • Просмотров: 23665
  • Печать

На підприємстві президент України Володимир Зеленський поспілкувався з генеральним директором ПрАТ «АвтоКрАЗ» Романом Черняком, поставив декілька питань, що стосуються напрямів роботи автозаводу, кількості замовлень, локалізації виробництва, проблем, що потребують розв’язання на сьогоднішній день, зокрема відсутності державник програм щодо підтримки вітчизняних підприємств.  

В.Зеленський був стурбований тим, що наразі пріоритет у закупівлях надається іноземним виробникам техніки: «Чому ми не підтримуємо вітчизняного  виробника? Тут працюють наші люди, це українська продукція, ми маємо вирішити питання нових замовлень для того, щоб автозавод працював, як належить».

Міністру інфраструктури Владиславу Криклію, голові Полтавської облдержадміністрації Олегу Синєгубову, міському голові Віталію Малецькому керівник держави дав завдання винайти можливість, щоб для підтримки автозаводу розмістити на підприємстві нові замовлення на комунальну та дорожню автотехніку, тим більше, що до її виготовлення залучено близько 150 українських підприємств. Щодо техніки військового призначення, оборонних замовлень, із розумінням поставився і до пропозиції генерального директора Р. Черняка: «У будь-якій-країні світу армія перевагу надає техніці вітчизняного виробника. КрАЗи теж мають стати «хребтом» української армії».

Президент України оглянув виставку – лінійку автомобілів КрАЗ цивільного та військового призначення: КрАЗ-Кугуар, КрАЗ-Спартан, КрАЗ-Халк, КрАЗ-Шрек, КрАЗ-Фіона, КрАЗ-Шрек-М, паливозаправник КрАЗ-5233НЕ, КрАЗ-5401В2, фургон КрАЗ-5233Н2, самоскид КрАЗ-6511С4, шасі КрАЗ-5401Н2, КрАЗ-63221 (з двигуном Євро 6), сміттєвоз КрАЗ-5401Н2, комбіновану дорожню машину КрАЗ-5401С4. Зацікавився, як виглядає кабіна останньої, виявив бажання посидіти за кермом КДМ. 

На випробувально-демонстраційному полігоні підприємства (єдиному в Україні полігоні для випробування важкої колісної техніки, у тому числі військової)  технічні можливості для почесних гостей підприємства українських вантажівок продемонстрували КрАЗ-6322, КрАЗ-Спартан, КрАЗ-Шрек і КрАЗ-Фіона, які успішно долали спеціальні перешкоди:  «Рів шириною 2 м і окоп шириною 1 м», «Завал із балок, розташованих навскіс висотою 0,4 м і шириною 0,4 м, розташованих під кутом 30 0 один до одного», «Паралельні балки висотою і шириною по 0,4 м; відстань між балками 0,6 м», «Вертикальна стінка 0,6 м», «Косогір із поперечним ухилом 200 і довжиною 15 м»,  «Залізничний насип заввишки 0,7 м», «Пагорб висотою 10 м із ухилами 60%, 20% та 12%» та інші. Президент прокоментував демонстраційні перегони: «Ваша техніка вражаюча!»

новости партнёра
Новости от RED TRAM