Bosch розробила експрес-тест на COVID-19

  • Дата: 14:30 29-03-2020
  • Просмотров: 23247
  • Печать

Коронавірус SARS-CoV-2 ставить серйозні завдання перед системами охорони здоров'я та медичними установами в усьому світі. Здатність швидко діагностувати вірус надає неоціненну допомогу в стримуванні його експоненціального поширення в багатьох країнах. Новий, повністю автоматизований експрес-тест Bosch на COVID-19 може допомогти медичним закладам, таким як лікарні, лабораторії та медичні центри, в швидкому діагностуванні. Прискорене молекулярно-діагностичне дослідження виконується на приладі для аналізу Vivalytic від Bosch Healthcare Solutions. «Ми хочемо, щоб тест Bosch на COVID-19 почав допомагати в стримуванні пандемії коронавіруса якомога швидше. Це прискорить ідентифікацію та ізоляцію інфікованих пацієнтів» - говорить д-р Фолькмар Деннер, Голова Правління Robert Bosch GmbH.

Більш швидке визначення, більш повільне поширення

Розроблений всього за шість тижнів експрес-тест може виявити короновірусну інфекцію SARS-CoV-2 у пацієнтів менш ніж за дві з половиною години з моменту взяття зразка до отримання результату. Ще однією перевагою експрес-тесту є те, що його можна проводити безпосередньо в місці надання медичної допомоги. Це виключає необхідність транспортування зразків, що забирає цінний час. Це також означає, що пацієнти швидко отримують достовірну інформацію про стан свого здоров'я, а інфіковані особи можуть бути негайно виявлені та ізольовані. При проведенні тестів, які використовуються в даний час, пацієнти, як правило, повинні чекати результатів протягом одного-двох днів. «У боротьбі з коронавірусом час грає важливу роль. Надійна, швидка діагностика безпосередньо на місці, без затримок - от головна перевага нашого рішення, яке ми розглядаємо як ще один приклад технологій,» винайдених для життя», - каже Деннер.

Диференціальна діагностика: одночасна діагностика десяти респіраторних патогенів

Експрес-тест Bosch є одним з перших у світі повністю автоматизованих молекулярно-діагностичних тестів, який може використовуватися у всіх медичних установах прямо на місці. Більш того, він дозволяє протестувати один зразок не тільки на COVID-19, але і на дев'ять інших респіраторних захворювань, включаючи грип А і В, одночасно. «Особливість тесту Bosch полягає в тому, що він пропонує диференціальну діагностику, що економить лікарям додатковий час, необхідний для подальших досліджень. Крім того, він дозволяє швидко поставити надійний діагноз, щоб потім оперативно почати відповідне лікування», - говорить Марк Майер, президент Bosch Healthcare Solutions GmbH. Новий тест буде доступний починаючи з квітня в Німеччині, а також в інших країнах Європи і світу.

Експрес-тестування на COVID-19 компанії Bosch є результатом співпраці дочірньої компанії Bosch Healthcare Solutions і північноірландської компанії Randox Laboratories Ltd., що займається медичними технологіями. «Спільно з нашим партнером Randox нам вдалося розробити цей інноваційний прискорений тест в дуже короткі терміни, і тепер ми можемо запропонувати його ринку. Аналітичний пристрій Bosch Vivalytic надійно і безпечно робить тест безпосередньо в лікарні, в лабораторії або в кабінеті лікаря, гарантуючи оптимальний захист пацієнтів і медичного персоналу», - говорить Майер. В даний час компанія розглядає, як вона може допомогти лікарям і медперсоналу таких медичних установ, як лікарня Роберта Боша, пройти тестування в найкоротші терміни, щоб вони могли продовжувати працювати без ризику зараження інших людей».

Простота застосування в місцях надання медичної допомоги

В ході різних лабораторних випробувань SARS-CoV-2 тест Bosch показав результати з точністю понад 95 відсотків. Експрес-тест відповідає стандартам якості Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Зразок береться з носа або горла пацієнта за допомогою ватного тампона. Після цього картридж, який вже містить всі необхідні для тесту реагенти, вставляється в пристрій Vivalytic для аналізу. Під час проведення аналізу медичний персонал може займатися і іншими завданнями, наприклад, лікуванням пацієнтів. Аналізатор Vivalytic розроблений таким чином, що навіть медичний персонал, який не пройшов спеціальної підготовки, може надійно проводити аналіз. Аналізатор Bosch Vivalytic може виконувати до десяти тестів протягом 24 годин. Це означає, що для проведення до 1000 тестів в день потрібно всього 100 пристроїв. З огляду на динамічне поширення коронавіруса SARS-CoV-2, лабораторії вже працюють на межі своїх можливостей. Таким чином, Bosch Vivalytic допоможе збільшити наявні можливості тестування.

новости партнёра
Новости от RED TRAM