Текстильне виробництво стає цифровим та більш екологічним

  • Дата: 16:33 08-07-2020
  • Просмотров: 444
  • Печать

Світова текстильна промисловість поступово переходить на цифровий друк. Так, глобальне впровадження цифрових рішень для текстильного друку досягне загальної вартості в понад 8 млрд дол. США до 2029 року. Своєю чергою цифрова модернізація текстильної промисловості вже сьогодні  призводить до зменшення викидів парникових газів на 53 кг CO2 [1] та обсягів використання води на 27% на кожні 1000 м тканини. Щорічне світове виробництво тканини складає  десятки мільйонів кв. м, а тому цифровізація галузі зменшить викиди CO2 на сотні тон. 

Сучасні дослідження вказують на стрімку діджиталізацію світової текстильної промисловості. Cьогодні друкований текстиль складає близько п’ятої частини загального виробництва текстилю, а щодня друкується близько 15 млрд метрів тканини. Вже до 2029 року загальна вартість впроваджених цифрових рішень для текстильного друку у світі складатиме понад 8 млрд дол. США, а процес прямого друку на текстилі генеруватиме понад 50% загальних прибутків протягом десятиліття [2].

Цифровізація текстильної галузі дозволяє також зменшити негативний вплив на навколишнє середовище. Сьогодні фаст-фешн зумовлює викиди вуглекислого газу (10% від всього продукованого CO2) та забруднення води (20% від усієї забрудненої виробництвами води) [3]. А промислове використання цифрового обладнання дозволяє зменшити викиди СО2 зі 139 до 86 кг та обсяги використання води на 27% [4].

Олександра Ткаченко, старший менеджер представництва «Epson Europe B.V.» в Україні, відзначає: «Компанія Epson є лідером українського ринку цифрового текстильного широкоформатного друку з часткою 73% у кількісному вираженні та посіла друге місце з часткою 33% у грошовому вираженні [5]. В Україні все більшої популярності набуває сублімаційний та прямий друк. Наприклад, принтери серії Epson SureColor SC-F є одними із лідерів у цьому напрямку [6]. Кількість українських виробників, які використовують цифровий друк у своїй діяльності стрімко зростає. Це пояснюється тим, що використання цифрової техніки є можливістю для персоналізації текстильного виробництва, а також екологічною альтернативою в умовах фаст-фешн.

Зокрема, можливості використання цифрового принту можна побачити у нашому спільному проєкті з Ukrainian Fashion Week під назвою «Epson Digital Fashion», де молоді дизайнери щороку представляють свої унікальні колекції. Це вкотре підтверджує індивідуальний підхід цифрового друку, можливість створення індивідуального одягу із високою якістю принтів».

Широкі можливості цифрового обладнання дозволяють оптимізувати текстильне виробництво завдяки його локалізації. Це зменшує витрати на логістику та забезпечує безперервність діяльності, оскільки виробники можуть використовувати звичайну білу тканину будь-якого складу для нанесення необхідного принта за допомогою цифрового принтера, замість замовлення та закупівлі вже принтованої тканини із закордону. Тобто цифровізація текстильної промисловості — це  інвестиція в українську економіку, завдяки створенню малого та оптимізації середнього та великого бізнесів. Даний процес не лише дозволяє мінімізувати кількість залишків виробництва для промисловості великих масштабів, а й навіть звести її до нуля при виготовленні невеликих обсягів товарів. Цифрові технології принтування тканини надають можливість «друку за запитом», тобто в будь-який момент можна «додрукувати» ту кількість, яка є необхідною для задоволення попиту.


[1] У порівнянні, людина за рік продукує 18,5 т вуглецю, використовуючи електроенергію, різні види транспорту тощо, а стандартна лампа потужністю 100Вт за рік продукує 63 кг CO2.

[2] За відкритими даними https://www.futuremarketinsights.com/reports/digital-textile-printing-market

[3] За публікацією UNEP.

[4] Внутрішні дані Epson стосуються порівняння друку 1000 м тканини на цифрових принтерах серії Monna Lisa та ротаційним способом друку.

[5],6 За даними незалежної аналітичної агенції InfoSource Ukraine за 1 квартал 2019 року.

новости партнёра
Новости от RED TRAM