Справа в трубі або хто відповідає за стан внутрішньобудинкових газових мереж на Дніпропетровщині

  • Дата: 11:17 17-07-2020
  • Просмотров: 273
  • Печать

Профілактика – головний спосіб попередити несправності. Так майже в усьому. Не виняток і внутрішньобудинкові газові мережі. Це частина системи від вентилю на вході в будинок - всі газові труби на фасадах будинку та всередині нього і квартир є внутрішньобудинковими мережами. Вони належать співвласникам багатоквартирних будинків – тобто є спільною власністю всіх мешканців.

Раніше вони перебували на балансі місцевих рад та експлуатаційних організацій – ЖЕКів. А відповідальність за їх обслуговування була покладена на газорозподільні компанії. Втім, цю послугу вирішили демонополізувати і споживачам газу дали можливість обирати підрядника самостійно.

В 2018 році Міненерго відмінило наказ №35 «Про затвердження Положення про порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового та комунального призначення» від 1997 року. А в травні 2019 року набрав чинності закон «Про житлово-комунальні послуги». В ньому чітко вказано, що технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем газопостачання проводиться за рахунок співвласників (ст14, п.3). Виконавцем цих послуг може бути будь-яка компанія, обрана співвласниками, яка має необхідні дозволи на проведення робіт з газовим обладнанням. Ліцензування компаній здійснює Державна служба з питань праці.

У «Дніпропетровськгазі» неодноразово інформували клієнтів про зміни в законодавстві, які відбулися в травні 2018 року. Чергові зустрічі з власниками багатоквартирного житла та місцевими органами  влади відбулись у м. Жовті води, м. Апостолове та Інгулецькому районі Кривого Рогу. В ході цих заходів спеціалістами газорозподільної компанії було зазначено,  що відповідно до Кодексу газорозподільних мереж всі споживачі газу повинні скласти з Оператором ГРС акт розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. В акті вказується точка розмежування власників газопроводу і точка розмежування відповідальності сторін за безпечну експлуатацію мереж. Це дає власнику право самостійно розпоряджатися своїми газовими мережами, а також обирати компанію-підрядника для їх обслуговування і ремонту.

«В зоні ліцензійної діяльності АТ «Дніпропетровськгаз» знаходиться понад 7000 багатоповерхових будинків. З них – лише 5000 склали акти розмежування і лише 1200 будинків уклали договори на технічне обслуговування. До цієї послуги входить огляд, перевірка герметичності газопроводів та їх з’єднань, випробовування мереж тиском, обслуговування вимикаючих пристроїв (або кранів) тощо. На сьогоднішній день, більшість викликів аварійної газової служби 104 пов’язані з витоками через людський фактор (самовільне втручання, порушення правил користування) та з тривалим терміном експлуатації. Простими словами – зношеністю мереж. Житловий фонд та всі мережі (не лише газові, а й водопостачальні, електричні, теплові) далеко не нові і потребують обслуговування та ремонтів. Це питання насамперед безпеки», - говорить головний інженер АТ «Дніпропетровськгаз» Олександр Макаренко.

Вартість робіт з технічного обслуговування залежить від їх виду та обсягу - протяжності мереж, кількості приладів, їх типу і періоду обслуговування, і розраховується індивідуально для кожного клієнта і домоволодінь.

В компанії сподіваються, що до початку опалювального сезону в регіоні буде укладено 100% договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж і безпека газопостачання буде здійснюватися на постійній основі.

новости партнёра
Новости от RED TRAM