«Дніпрогаз» відповідає на найпопулярніші питання про доставку природного газу

  • Дата: 13:18 29-08-2020
  • Просмотров: 1537
  • Печать

«Дніпрогаз» відповідає на найпопулярніші питання про доставку природного газу

1. Як розраховується вартість послуг з доставки газу?

Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить тільки від обсягів фактичного споживання протягом минулого «газового року». Це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, ділиться на 12 місяців. Результат множиться на тариф на доставку. Таким чином, отримуємо вартість доставки газу в місяць. Такий порядок розрахунку затверджено НКРЕКП: іншого варіанту затвердити справедливий і фіксований тариф на рік вперед немає.

2. В які терміни потрібно здійснювати оплату за доставку газу?

Плата за доставку здійснюється щомісяця, рівномірними платежами протягом року - до 20 числа місяця, в якому надаються послуги. У деяких споживачів розмір плати за доставку газу буде менше комісії банку. В такому випадку в АТ «Дніпрогаз» рекомендують сплатити відразу за квартал або півріччя, щоб заощадити сімейний бюджет.

3. Чому послуги доставки газу виплачуються рівними частинами протягом року?

Газова інфраструктура повинна завжди перебувати в робочому стані і підтримувати тиск газу. Він повиннен бути достатнім для того, щоб всі споживачі могли безпечно споживати газ в будь-який час.

Підтримка тиску в системі пов'язана з постійними витратами: технологічний газ, ремонти систем газопостачання, заміна газового обладнання в ГРП / ШРП. Розуміння цих параметрів дозволяє операторам газорозподільних мереж підтримувати мережу в робочому стані і планувати витрати, інвестиції, проведення заходів з підвищення безпеки газопостачання.

Ці витрати є постійними. Вони не залежать від обсягів споживання. Отримуючи плату 12-ма рівними платежами протягом року, газорозподільні компанії можуть планувати роботу, заміну обладнання, реконструювати мережі, виходячи з потреб споживачів.

4. Чому рахунки отримали люди, які газом не користувалися?

Саме наявністю постійних витрат на підтримку роботи системи пояснюються рахунки, які отримали споживачі. Так само, як і нові споживачі, які споживали газ менше 9 місяців. Для таких споживачів обсяг замовленої потужності визначається відповідно до профілів споживання, затвердженим в Додатку 1 Кодексу ГРМ.

5. Чи треба платити, якщо газом іноді не користуєшся?

За доставку газу треба буде платити, навіть якщо ви не використовуєте газ в окремі періоди. Якщо споживач зменшить використання газу в поточному році, в наступному році плата за доставку буде скоригована відповідно до реальних обсягів споживання.

Якщо газове обладнання не використовується взагалі, і ви не плануєте цього в майбутньому, вам варто розглянути можливість від'єднання від газових мереж, для чого необхідно звернутися в Центр обслуговування клієнтів АТ "Дніпрогаз" по вул. Виконкомівській, 34 і розірвати договір на розподіл газу.

6. Як контролювати розрахунки?

Для клієнтів, які користуються онлайн-сервісами «Дніпрогазу», рахунки на оплату послуг з доставки газу можна завантажити в «особистому кабінеті» на сайті 104.ua або в чат-ботах 7104ua в месенджерах Viber і Telegam.

новости партнёра
Новости от RED TRAM