Персіпан і марципан: хто з них найкрутіший?

  • Дата: 23:31 29-08-2020
  • Просмотров: 236
  • Печать

Що таке марципан? Кожен чув про ці ласощі. Це насолода, яка раніше вважалася однією з найсмачніших і бажаних для дітей, які проживають в європейських країнах.

Історія походження марципану унікальна. До Європі цей цікавий рецепт привезли хрестоносці. Вірніше, навіть не сам рецепт, а сировину для приготування. З арабських країн в портові міста йшли кораблі з вантажами добірного мигдалю. І так вийшло, що саме в Любеку (Lubeck) придумали технологію приготування марципану, що збереглася до сих пір. І при цьому не обійшлося без драматичних випадковостей.

У 1407 році сталася повінь: вийшла з берегів річка Траве (Trave), відрізавши місто від решти материкової частини. Місцеві жителі не могли купити навіть хліба: на складах з величезною швидкістю зникало борошно, а поповнити запаси не було звідки. І на тлі загрози голодної смерті влада згадала, що на складах мішками лежить імпортний мигдаль і є ще значний запас цукру. Зневірені пекарі стали робити хліб з того, що було під рукою, тобто змололи на борошно мигдаль. У поєднанні з цукром вийшла пластична маса - не тільки їстівна, але і дуже смачна.

Отже ці маленькі шматочки солодкої марципанової маси, що зараз тануть у нашому роті, врятували від голоду ціле місто, а потім кілька століть лікували людей від депресії. До речі, сьогодні про ті непрості часи німцям нагадують назви «марципановий хліб» (Marzipanbrot) і «марципанові картоплини» (Marzipankartoffeln) в вітринах кондитерських. До речі, походження самої назви «Marzipan» також досі не з'ясовано. Серед популярних версій - італійський вираз «березневий хліб» (marzapane), давньоримське «хліб на честь святого Марка» (Marci panis) і грецьке «кашка» (Mehlbrei).

Ось так і винайшли багатовікову солодкість, що представляє собою порошкоподібний мигдаль з цукровою пудрою.

Марципан що це таке по суті виготовлення?

Марципаном іменується кондитерський виріб, який приготовано з перемеленого та бланшованого мигдалю, а також цукрової пудри й сиропу. Всі інгредієнти особливим чином перетираються та перемішуються, в результаті чого виходить пластична маса, що здатна прийняти будь-яку (в тому числі дуже химерну) форму. Її часто використовують для виготовлення цукерок, як начинку до шоколадних плиток, а також для прикраси тортів і тістечок. Марципан також можна зустріти в морозиві, бісквітах, пудингах і мусах. Мигдалю в такому продукті багато - не менше 65%.

У Європі ці цукерки-солодощі є найсмачнішими, але вони також одні з дорогих. Все тому, що для їх виготовлення застосовують мигдаль найвищої якості. Але сьогодні існують і доступні марципанові шоколадки, кондитерські тістечка, прикраси для тортів або булочок у вигляді смажених марципанових фігурок.

Цей видатний кондитерський виріб зберіг свій первозданний склад до теперішнього часу. Але вже сьогодні частенько змінюють кількість і склад інгредієнтів марципана. Наприклад, цю солодкість можуть приготувати, використовуючи кедрові горішки, сік лимона, цедру, ром, ананаси та багато іншого. Незмінними залишилися лише співвідношення цукру і мигдалю. А також у складі можуть бути й інші інгредієнти, наприклад ароматизатори, харчові барвники і яйця.

Персіпан кондитерський

Даний продукт вважається більш дешевим аналогом і заміною марципана. Його готують з ядер абрикосових кісточок, які також як і мигдаль перетирають із цукром і сиропом. Але самі по собі ядра кісточок не настільки пластичні, як мигдаль, тому доводиться додавати ще й крохмаль.

Проте, даний продукт також вельми поширений на ринку (наприклад Персипановая паста Grand).

Чому? В першу чергу через його доступну вартість. У другу - через схожість його властивостей із марципаном, яка все ж є. Вологість у обох виробів приблизно однакова (у марципану це 17%, у персіпані - 20%), вміст цукру і там, і там 35%. Крім того, якщо змішати обидва продукти, то можна навіть відчути смак мигдалю. Деякі виробники (до речі) так і роблять.

Персіпан і марципан: хто ж з них найкрутіший?

Для фахівців харківського Дом Кондитера «Магнум СП» такого питання просто не існує. Поважаючий себе виробник аналоги ніколи не використовує. Інші ж керуються не інтересами споживача, а міркуваннями економічної доцільності, і тут (звичайно) переваги за персіпаном.

Тому попереджаємо відразу, якщо ви любите марципан і хочете насолоджуватися його автентичним смаком, придбайте саме його. А, щоб бути впевненим в тому, що вас не обманюють і під «маскою» якісного десерту не приховується його більш дешевий аналог, радимо мати справу тільки з відомими виробниками, чия бездоганна репутація не викликає сумніву.

Але в чому ж принципова відмінність одного продукту від іншого, і як їх відрізнити один від одного?

Справжній гурман, що обожнює марципан і не раз його пробував, звичайно, ніколи його з перспіпаном не переплутає. Решті ж доведеться сподіватися на сумлінність виробника, який завжди каже правду і не стане видавати одні ласощі за інше. Зовсім чесні компанії прямо вказують, що в складі їхнього продукту перспіпан, інші приховують цей факт за фразою «зі смаком мигдалю». Хоча, мигдалю-то в цьому десерті, як раз і немає.

новости партнёра
Новости от RED TRAM