Понад 380 випадків незаконного споживання природного газу виявлено в Дніпрі та Дніпровському районі

  • Дата: 17:06 17-09-2020
  • Просмотров: 645
  • Печать

За 8 місяців 2020 року в Дніпрі та Дніпровському районі фахівцями АТ «Дніпрогаз» було зафіксовано понад 380 випадків незаконного споживання природного газу. Порушники завдали збитків на суму майже 3,7 млн ​​грн.

Завдяки використанню сучасного і високоточного обладнання фахівці «Дніпрогазу» в поточному році виявили 381 факт незаконного споживання блакитного палива. Майже 70% зафіксованих порушень пов'язані з втручанням в роботу побутових газових лічильників та самовільним відновленням газопостачання. Загальна сума завданих порушниками збитків склала майже 3,7 млн ​​грн.

«При виявленні самовільного підключення до газових мереж Кодексом газорозподільних систем передбачено відшкодування завданих Оператору ГРМ збитків. Розмір подібних нарахувань може коливатися від 3,5 тис грн до 500 тис грн в залежності від конкретного виду порушень, - зазначає комерційний директор «Дніпрогазу» Ігор Маньковський. – Таким чином, незаконне споживання природного газу буде  в десятки разів дорожчим».

Незаконне втручання в роботу газових мереж та несанкціоноване споживання природного газу не тільки завдає суттєві збитки, але й несе величезний ризик для споживачів природного газу. Часто у місцях самовільних врізок у газопроводи спеціалісти «Дніпрогазу» виявляють витоки газу, які можуть призвести до аварій та вибухів.

За виявленими фактами незаконного відбору природного газу в АТ «Дніпрогаз» складають акти про порушення, проводять відключення споживачів та стягують заподіяні збитки, в тому числі у судовому порядку. Окрім суми збитків, споживачу також необхідно буде сплатити всі послуги з відключення та відновлення газопостачання, а у разі пошкодження лічильника - його вартість разом із встановленням.

Якщо Ви володієте інформацією про факти незаконного споживання газу, просимо повідомляти про це за телефоном «104», анонімність гарантується. 

новости партнёра
Новости от RED TRAM