Які передвиборчі обіцянки втілили у Кропивницькому за 5 років

  • Дата: 07:00 07-10-2020
  • Просмотров: 469
  • Печать

У 2015 році на «Гречці» вийшов матеріал «Яким стане Кіровоград за 5 років, коли новий міський голова виконає всі обіцянки?» Спираючись на програму щойно обраного міського голови, ми жартівливо спробували уявити, як зміниться за цей час наше місто. Що ж з уявного стало дійсним?

 

«Інвестори з усієї країни і з–за кордону стають в чергу, аби вести бізнес у Кіровограді – місто відоме на всю країну тим, що саме тут вдалось побороти корупцію. Щоправда, місця всім не вистачає – промислова зона на Балашівці використовується на повну. Люди працюють в три зміни. Для того, щоб їм працювалось максимально комфортно в район проклали нову електролінію і запустили тролейбуси. У місто повернулись і великоміські «зелені автобуси»: вони їздять по графіку і обслуговують навіть Завадівку і Соколівку. Залишились і маршрутки – виключно чисті, з чемними і привітними водіями у спец формі».

 

Натовпу інвесторів у місті не бачимо, хоча за даними центру зайнятості кількість робочих місць за ці роки зросла. А от з тролейбусами та автобусам ситуація однозначно покращилася. Зелені автобуси не повернулись, але нових місто придбало. 31 тролейбус і 35 комунальних автобусів вже є, а ще 10 з'являться цієї осені. А от великого покращення з привітністю і чистотою в маршрутках не сталось.

 

«Проїзд у маршрутці – радість для містян, але користуються цим видом транспорту вкрай рідко».

 

Ох, здається ми напророкували карантинні будні. Адже влізти в маршрутку в годину пік це дійсно радість.

 

«Завдяки енергозберігаючим лампам, якими обладнали усі закапелки найвіддаленіших районів міста, людям зручно навіть у вечірній час гуляти пішки, та їздити велосипедами вело доріжками європейського рівня».

 

Факт, у приватному секторі дійсно стало світліше. Лампи з’явились там, де їх не було роками, але до ідеалу ще працювати і працювати.

 

«У місті розвинена якісна система велодоріжок та велопрокату. Кіровоградцям непотрібно прив’язувати чи замикати своїх залізних коней адже ймовірність, що їх вкрадуть майже нульова – все місто обладнане найсучаснішими відеокамерами, тож національна поліція розслідує будь-який злочин протягом 2-3-х хвилин».

 

На жаль, перша міська велодоріжка, яку мали втілити за кошт Громадського бюджету цьогоріч, буде створена наступного року, бо коронавірус вдарив по бюджету. Вона мала пролягати маршрутом "Козачий острів-Попова-Козачий острів-101-й мікрорайон".

 

Проте під час реконструкції доріг вперше врахували потреби велосипедистів і велодоріжка зараз вже з’явилась на реконструйованій Полтавській.

 

«Спільно з обласною владою і підприємством «Дніпро-Кіровоград» у місті відбулася заміна половини існуючих водопровідних мереж. Люди забули, що таке пориви водогону та ріки питної води на проїзній частині. Через покращення мереж, вода стала на стільки чистою, що кіровоградці п’ють її просто з крана».

 

Не склалось. Звісно, якісь реконструкції водоканал проводить, і навіть масштабні заміни, через які наприклад 6-8 жовтня місто сидітиме без води, але постійні пориви, які течуть тижнями, особливо в приватному секторі, діло звичне.

 

«У місті повністю зникло централізоване опалення – його замінили автономні котли і модульні котельні. Будинки міста привели до ладу, а вже тоді передали під керування ОСББ».

 

Десь створили ОСББ, десь ними опікуються керуючі компанії: ті самі ЖЕКи, але з іншою назвою. Якими сірими-обшарпаними були, такими і лишились.

 

Централізоване опалення в місті не зникло, але люди, маючи змогу, активно відмовляються від нього. Окрім комунального підприємства «Теплоенергетик», місто забрало на баланс і «Кіровоградтепло», орендар якого так дохазяйнувався, що кілька разів посеред опалювального сезону котельням відключали газ за борги.

 

Зараз також іде мова про модульні котельні, але поки ідея не реалізована.

 

«У Кіровограді з’явилось одразу декілька хоспісів обіцяних мером перед виборами».

 

Ніт. Запитання про хоспіс на Лісопарковій меру задавали журналісти, і він пообіцяв його втілити, коли із крісла посадовця повернеться у бізнес.

 

«З вулиць міста зникли безпритульні собаки - для них обладнано притулок».

 

Притулку нема. Собаки є. Громадські організації «Бім» та «Щасливий пес» отримують від міськради гроші на стерилізацію безпритульних тварин. Зараз зооактивісти просять, щоб створені ними притулки підтримували з бюджету міста.

 

Зокрема щомісяця на утримання та лікування тварин у притулку для безхатніх тварин “БІМ” треба близько 70 тисяч гривень.

 

«Торгівля ведеться цивілізовано - на ринках: МАФів і торгівлі "з землі" більше немає».

 

Скандалів з новими МАФами поменшало в останні кілька років, а кілька старих демонтували. Решта собі живуть геть навіть «ок».

 

Торгівлі з землі дійсно стало менше. Не можна сказати, що вона зникла зовсім, але біля Центрального ринку і старого автовокзалу продавців регулярно ганяють.

 

«У місто почали масово їхати туристи. Відреставрована площа Героїв Майдану – відома на всю Україну – нею їдуть помилуватись з усіх куточків світу. Кіровоградці ж, не звиклі до натовпів мандрівників, намагаються провести свої вихідні ближче до природи – у приведеному до ладу парку Перемоги».

 

З площею не склалось. Кілька років тому створили комісію, яка мала б обрати проєкт створення пам’ятника Героям Майдану, але подані на конкурс роботи були відверто трешові. Згодом вирішили про пам’ятник думати в контексті реконструкції площі. Майже мільйон гривень на проєкт реконструкції заклади цього року, але держава не дала підтримки, і гроші перерозподілили на інші видатки.

 

Парк Перемоги дійсно реконструювали, і хоча там ще не все ідеально, він змінився і продовжує змінюватись. Навесні в парку просто кишіло від містян, які намагались втекти на природу із карантинного простору квартир.

 

 Із необіцяного в програмі, але вартого уваги, реконструкція Арки, про яку в місті говорили десятиліттями.

 

 У цьому році у місті планували організувати прес-тур для журналістів і тревел-блогерів, які після поїздки мали б написати про туристичний потенціал міста, проте знову на заваді став Covid-19.

 

 

новости партнёра
Новости от RED TRAM