В запорізький арт-студії «Гармонія» відкрилася виставка «Фруктовий мікс» художника Артема Погрібного

  • Дата: 09:00 07-10-2020
  • Просмотров: 23263
  • Печать

Мистецька осінь багата на події. В запорізькому Художньому салоні відкрилася нетипова виставка «Вхід-Вихід-Захід» харківського художника Артема Погрібного, що вдало міксує різнорідні елементи та, навіть, епохи, передаючи душу старих міст.

Характерним для сучасного мистецтва є синтез мистецтв. Артем Погрібний – член Національної cпілки художників України вміло додає вигадані, але влучні елементи у власному стилі. Автор зазначає, що саме сюрреалізм йому близький концептуально.

Митець закінчив відділення реставрації живопису Харківського художньо-промислового інституту, полюбляє малювати архітектурні деталі, вокзали і будинки. Представлено 24 роботи з видами старих міст України, зокрема незвичного Львова,виконані в змішаній техніці. При цьому вспокійний урбаністичний пейзаж прориваються фантастичні видіння, ніби проламують реальність.Спробуйте зрозуміти, про що думав художник у момент створення чергового креативу!

В арт-студії «Гармонія» (пр. Соборний 158-б) відкрилася виставка «Фруктовий мікс», де глядачі можуть не тільки побачити літні соковиті натюрморти і пейзажі, а й на місці написати власну першу картинупід керівництвом майстра.

Днями Запорізький обласний художній музей відсвяткував 49-річчя від дня заснування (1971 р).У рамках діючої виставки «Корифеї запорізького малярства» пройшлиавторські екскурсії.

Запоріжцівзокрема зацікавив офорт відомого земляка Віктора Герценка (1934-2017), де представлений наш земляк Костянтин Параконьєв в ролі Ярослава Мудрого. Його дочка Алла Параконьєва надала портрет батька, виконаний художником Петром Вольским (1925-2008). У ньому відчувалась внутрішня сила і непідробний біль людини, що багато пережила і передумала. На сцені він був надзвичайно правдивим. Його образи відрізняла інтелектуальна заглибленість, строгість думки і водночас людська теплота.

Також є цікавим дружній шарж, виконаний Владленом Дубініним, який також представляє Параконьєва у ролі Ярослава Мудрого, але юмористично.

За словами організаторів, запоріжцям на той час пощастило, що при владі були небайдужі люди.Завдяки МиколіКиценко і Степану Кириченко були майже одночасно відкриті Музей історії запорізького козацтва і художній музей, реконструйовано філармонію і капітально відремонтовано приміщення театру ім. Щорса (зараз – театр ім. Магара), споруджено приміщення музичного училища, обласної бібліотеки, цирку, ПС «Юність».

Так сталося, що обласний художній музей майже чверть століття живе у руїнах. Вже виросло покоління запоріжців, які не бачили музейних фондів і постійної експозиції. Але щомісяця музей влаштовує нову виставку і сподівається на допомогу з боку влади. Запоріжці повинні бачити шедеври світового мистецтва у власному місті!

У Туристичному інформаційному центрі (проспект Соборний, 151) відбувся історичний фестивальу рамках проекту громадської організації «Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького».

Поціновувачів мистецтва чекала виставка історичних світлин Запоріжжя та родинних історій містян. Відбулася екскурсія «Міські замальовки. П`ятидесяті» (екскурсовод Валентина Вініченко).Пройшли лекції «Міфи та реальність міського простору» (Віктор Брехуненко), «Запоріжжя археологічне» (Олег Тубольцев), де всі бажаючи могли досліджувати стару і творити нову історію разом.

Картини – це звук? Зараз в Туристичному центрі проходить персональна виставка «Реверберація кольору» київського художника Віталія Сімчука, де представлено більше 50 робіт – «звукових метаморфозів».

Така масштабна експозиція абстрактного мистецтва є першою в історії Запоріжжя. Головний герой – це колір.Є гігантські полотна олійного живопису, й невеликі монотипії, що зразу привертають увагу.Кожного чекає чарівне дійство – власні асоціації від кольорових реверберацій (взаємодія звукових хвиль з оточуючим середовищем – тобто особливе післязвуччя). Твори дихають безмежним бажанням жити, творити!

Виставки відбуваються з дотриманням усіх карантинних вимог: масковий режим є обов’язковим. Поспішайте побачити!

новости партнёра
Новости от RED TRAM