Відбувся онлайн-форум Facing The Future 2020 від Бізнес-школи МІМ

  • Дата: 03:00 12-10-2020
  • Просмотров: 23849
  • Печать

7-8 жовтня Бізнес-школа МІМ в онлайн-форматі провела форум Facing The Future, головною темою якого стала конкурентоспроможність в умовах сьогодення. Цього року МІМ став хостом європейського відділення глобальної мережі «Мікроекономіка конкурентоспроможності» (МОС), яку заснував професор Гарвардської бізнес-школи Майкл Портер. Тому саме експерти МОС були активними спікерами Форуму.

Перший день Форуму відкрила директор Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова та після вітальної промови секретаря РНБО Олексія Данілова, слово взяв головний спікер Форуму Майкл Портер.

Професор Портер виступив з доповіддю, яка висвітила загальну концепцію конкурентоспроможності, та порівняв індекс соціального прогресу основних потреб людини в США та Україні. Пан Портер підкреслив: «Існує сильний зв’язок між економічним та соціальним розвитком. Історично, багато країн вважали, що економічний розвиток, який вимірюється у ВВП, призведе до соціального прогресу. Однак це великий недолік для стратегій сьогодення».

Після Майкла Портера виступив професор та керівник Гарвардської школи бізнесу Крістіан Кетельс. Він надав профайл конкурентоспроможності України та розповів, чи може на цей раз криза стати можливістю для розвитку. Далі під його головуванням розпочалася панель «Чинники конкурентоспроможності на нова норма». Участь у дискусії взяли директор Світового центру конкурентоспроможності IMD Customers Support Артуро Бріс, екс-Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, директор інституту підприємництва та конкурентоспроможності Фернандо Альберті

Перший день Форуму презентацією «Кластери та дезінтеграція» завершив професор Орьйан Сьолвелла, директор Центру стратегії та конкурентоспроможності Стокгольмської школи економіки (SSE).

Другий день Форуму розпочав зі звернення до учасників Форуму віце-президент Міжнародного інституту менеджменту Вячеслав Покотило та підвів до панельної дискусії «Як пов’язані між собою конкурентоспроможність та соціальний прогрес? Актуальність для України». 

Модератором дискусії виступив професор університету Козмінського Збігнєв Бочняж. Серед спікерів — професор університету Стелленбоша Піт Науде, звернув увагу на те, що багато країн нехтують природним капіталом, і це заважає їм досягти справжньої конкурентоспроможності: «Необхідно робити інвестиції заради суспільного блага. Через зневажання цим принципом, зараз ми стикаємося зі змінами клімату, які несуть для нас багато втрат».

Міністр фінансів України (2018-2020) Оксана Маркарова поділилася досвідом України у боротьбі з кризовими ситуаціями та наголосила, що пандемія не має стати на шляху до впровадження реформ, які підвищать конкурентоспроможність України. А професор Варшавської школи економіки Марженна Вереза дала пораду Україні: «Ваша країна має такі самі проблеми, як і всі. Ви маєте продовжувати нарощувати капітал стосунків з іншими країнами, але головне  — вам необхідно знайти власну нішу в міжнародному співробітництві, щось, у чому ви будете справді кращими».

Заключне слово взяла директор Бізнес-школи МІМ Ірина Тихомирова, яка наголосила на важливості проведення подібного Форуму, оскільки він дає можливість оцінити конкурентоспроможність в країні та глобально очима провідних науковців світу та державних діячів України. Пані Ірина виокремила, що організатори зроблять все можливе, щоб наступного року відбувся третій міжнародний форум Facing The Future 2021.

новости партнёра
Новости от RED TRAM
читайте также