Третій квартал Укртелекому: зростання доходів від інтернет-послуг і передачі даних на 8% та розбудова оптичної інфраструктури в 150 населених пунктах

  • Дата: 13:00 26-10-2020
  • Просмотров: 402
  • Печать

У третьому кварталі 2020 року загальний дохід Укртелекому склав понад 1,6 млрд грн. Дохід від телекомунікаційних послуг становить 1,23 млрд грн.

За результатами кварталу EBITDA склала 513 млн грн. Маржа EBITDA у третьому кварталі зросла до 32 %.

За три попередні місяці приватним абонентам надано послуг на понад 754 млн грн, бізнес-споживачам – на 341 млн грн.

На фоні стабільності загального та телекомдоходів традиційно продовжують зростати доходи від інтернет-послуг та передачі даних. За звітний період вони склали майже 520 млн грн, що на 8 % більше ніж за аналогічний період 2019 року.

Дотримуючись усіх необхідних карантинних заходів, Укртелеком розвиває сучасну телекомінфраструктуру в населених пунктах по всій країні. За 9 місяців цього року завершено будівництво понад 7 тисяч кілометрів волоконно-оптичних ліній зв’язку.

Тепер інтернет від Укртелекому є у понад 2760 містах і селах України. Зокрема, у липні-вересні оптична мережа з’явилася у більш ніж 150 населених пунктах.

До оптичного інтернету Укртелекому щомісяця продовжують підключатися десятки лікарень та об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Зараз ним користуються майже 650 медичних закладів (+60 за квартал), 321 ОТГ (+33 за квартал). Також останнім часом значно побільшало освітніх закладів-користувачів оптики: 170 було підключено за квартал, а всього оптикою Укртелекому користується 712 освітніх закладів.

Капітальні інвестиції за третій квартал 2020 року склали 145 млн грн.

Надходження від комерційної оренди майна, незадіяного у виробничих процесах, за 9 місяців становить майже 240 млн грн. З них у третьому кварталі ці доходи склали 86 млн грн, що на 20 % більше, ніж рік тому. Цей напрямок показав зростання завдяки збільшенню площ, що передано в оренду. Укртелеком є одним з найбільших учасників торгів по оренді комерційної нерухомості на Рrozorro.

Суттєвою проблемою підприємства залишається заборгованість місцевих бюджетів щодо відшкодування вартості телекомунікаційних послуг наданих пільговим категоріям громадян. Станом на 30 вересня вона складає майже 150 млн грн. Це сума, наприклад, більш ніж вдвічі перевищує вартість інтернетизації, приміром, Запорізької області.

У третьому кварталі 2020 року Укртелеком сплатив 456 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів, а загалом у цьому році – 1,37 млрд грн

новости партнёра
Новости от RED TRAM
читайте также