Недобросовісні постачальники товару : покарати чи пробачити?

  • Дата: 17:14 12-11-2020
  • Просмотров: 629
  • Печать

На кого розраховувати малому і середньому бізнесу в Україні, коли тебе «кидають на гроші» постачальники? Звідки чекати допомоги, коли правда на твоїй стороні? І ось незакінчена історія «невдалого партнерства»…

ТОВ Герса - невелика українська компанія, яка спеціалізується на виробництві сміттєвих баків, огорож, снігоприбиральної техніки та металевих виробів. ТОВ "ВКП ДНІПРОСТАЛЬ" (ЄДПРОУ 42817110) запропонувало ТОВ Герса повний перелік позицій, необхідних для виконання держзамовлення (в порівнянні з постійними постачальниками, які пропонували окремі позиції). Солідна назва компанії, юридична адреса в центрі Києва ( вул. Велика Васильківська 114), ввічливі менеджери – ніщо не визивало підозри! Погодились, оплатили рахунок….і дочекались, точніше не дочекались майже половини оплаченого товару. Тепер пройдемося по цифрах: сума рахунку була 62 460, 24 грн ( говоримо про малий бізнес!) , сума видаткової накладної при поставці товару 36 294, 36. Недопоставлено товару на суму 26 165, 88 грн.!

Постачальник СВІДОМО завантажив, привіз і вивантажив менше товару, ніж оплачено! Ситуація тягнеться з 28 вересня 2020року. Ситуація критична. Спроби розібратись, домовитись, провести внутрішні розслідування, роз’яснити причини непостачання товару чи повернути кошти з боку керівництва ТОВ "ВКП ДНІПРОСТАЛЬ" не проводяться! Крім того, компанія дозволила собі навіть не зареєструвати податкову накладну! Складається таке уявлення, що «це норма» для цієї компанії - невиконання зобов’язань перед замовниками та незаконне заволодіння чужими коштами, бо ж на час карантину перевірки заборонені, а вирішення таких проблем через суд затягується надовго.

Питання: як прискорити вирішення подібних ситуацій? Чи варто надавати розголосу в засобах масової інформації, щоб ошуканих клієнтів стало менше? І як наказати таких недобросовісних постачальників, щоб малий і середній бізнес «не буксували», а вчасно видавали держзамовлення і виробляли якісну продукція для індивідуальних споживачів?

Що має на сьогодні компанія Герса? Незадекларована податкова, недопоставлений товар, невиконане держзамовлення! Чи варто чекати від держави хоч якоїсь реакції і швидкого вирішення проблеми? Блокування рахунків «таких дєлков», штрафи, кримінальна відповідальність?

Реакція має бути! Швидкою і оперативною!

новости партнёра
Новости от RED TRAM