Спеціаліст зі спортивної роботи Української ОТГ Артем Вовк: футбол назавжди став справою життя

  • Дата: 13:00 20-12-2020
  • Просмотров: 283
  • Печать

Артем Вовк працює спеціалістом зі спортивної роботи Української ОТГ. З раннього дитинства хлопця полонила гра у футбол. Хоча дорослі йому увесь час говорили, що треба навчатися серйозній справі, бо футбол його не годуватиме в житті. Але юнак слухався тільки свого серця. Його, немов магнітом, тягнуло на сільський стадіон, де грали старші хлопці. Бажання забити переможний гол у ворота суперника стало першою заповітною мрією юного спортсмена. Сьогодні Артем – дипломований фахівець, має вищу освіту. Отримує зарплату, займаючись спортом та граючи у футбол за титуловані команди. А ще він активно залучає жителів своєї громади до фізичної культури та здорового способу життя.

Всі юні жителі громади, які тренуються в Артема, беруть приклад зі свого наставника. Артем Вовк професійно порадить, як правильно і з користю займатися спортом та грати у футбол. Разом зі своїми друзями він створив місцеву команду «Тріумф». Багато разів футболісти з Українського виборювали високі звання на різних чемпіонатах району. За це Артема поважають його односельці, шанують досвідчені гравці. А школярі із задоволенням бігають до нього на заняття.

Артем народився у селі Українському 1992 року. З дитячих років уподобав футбол. Пам’ятає, ще до навчання у школі бігав на сільський стадіон, де грали старші хлопці. На них Артем дивився із захопленням – от би й собі так навчитися! І навчився. Хлопець навіть ще не вмів ні писати, ні читати, а вже вправно пасував м’яча на полі.

- Я взагалі у футболі самоучка, – розпочинає розповідати Артем Вовк. – Перші ігрові вміння отримав від футболістів місцевої команди. Ходив на їхні тренування, повторював за ними. Футбол полонив мене раз і назавжди. Цей вид спорту сподобався відразу, як говорять – з першого погляду.

Футбол захопив Артема спортивним азартом. Юнак говорить, що жоден спорт не має такої енергії та запалу. Бажання забити гол у ворота суперника тримала малого гравця на полі, немов невидима сила. З роками Артем зрозумів, що ця сила зветься волею до перемоги. Тож футбол став для нього справою всього життя, як загалом і увесь спорт.

- Напевно, саме через футбол я і вирішив займатися спортом, – говорить Артем. – У школі мене навчали дуже хороші вчителі фізичної культури – Роман Коношенко та Людмила Жук. Вони першими заклали в мою свідомість тяжіння до спорту. На уроках цих вчителів багато хто полюбив рухову активність. Недаремно ж Новоселівська школа має вражаючі успіхи у спорті серед інших закладів Петропавлівщини.

У школі Артем навчався дев’ять років. Отримавши базову освіту, вступив до Дніпродзержинського фізкультурного коледжу. А після його закінчення – у Запорізький Національний університет на факультет фізичного виховання. За увесь період навчання Артем ще більше себе гартував. У коледжі став тренуватися систематично. Його тренер Володимир Дерун вміло мотивував своїх студентів до наполегливих занять, і цілком віддавати себе спорту. Викладач будував свої уроки таким чином, аби юним спортсменам було цікаво й іншою справою, ніж фізкультура, вони не хотіли займатися. Більш того, Артем довгий час був капітаном футбольної команди коледжу. І навіть отримав почесне звання чемпіона міста.

- Володимир Іванович Дерун – професійним тренер коледжу, – продовжує Артем Вовк. – Він нас так захоплював, що ми не тренуватися не могли. Робили це із задоволенням. Наш тренер зумів знайти підхід до студентів. За це його ми і поважали.

У Запоріжжі Артем виступав за університет. Грав нападником у футбольній команді, у складі якої їздив на Всеукраїнські змагання. Також був форвардом і півзахисником ще однієї команди приватного вищого закладу. Виходить, що увесь час хлопця – і навчальний, і вільний – перетворився на суцільне спортивне тренування. Але цьому Артем тільки радів. Тепер він зізнається, що футбол допомагав йому в усіх сферах життя. Здобувши вищу освіти, він став кваліфікованим спеціалістом зі спортивної роботи в Українській ОТГ.

- Працювати в громаді мені запропонували ще під час навчання у виші, – розповідає Артем Вовк. – З того моменту почав з усіх сил залучати мешканців ОТГ до занять спортом, особливо юних жителів. Я сам особисто дотримуюся здорового способу життя й іншим рекомендую. Спонукаю дітей до тренувань – як на вулиці, так і в спортзалі. А ще готую місцеву футбольну команду «Тріумф». Наші футболісти – часті призери чемпіонатів району. А в цьому році стали володарями Кубку «Степової зорі».

На посаді спеціаліста зі спортивної роботи Артем працює вже шість років. За цей час його підопічні здобули багато нагород і звань. Але хлопець запевняє, що це не тільки його заслуга, а й керівництва Української ОТГ. Сільська рада охоче йде назустріч молодому тренеру і закуповує для занять все необхідне.

Спортсмени громади мають можливість тренуватися у двох спортзалах. Один розташований у сільському Будинку культури, другий – у школі. Заняття проходять в понеділок, середу та п’ятницю з п’ятої до сьомої години вечора. Ще для всіх охочих працює тренажерний зал. А влітку футболісти громади грають на центральному стадіоні, який самі і доглядають – прибирають, косять траву, облаштовують.

- Нам дуже пощастило, бо маємо майже увесь необхідний інвентар, який нам закуповує громада, – говорить тренер Артем. – Зараз у нас є власна футбольна форма, м’ячі для гри, сітки, гімнастичне приладдя. Я щороку надаю керівництву список, що треба придбати, і ОТГ нас забезпечує. Нашою співпрацею із сільрадою я задоволений.

Своїм високим досягненням у спорті Артем завдячую особистому ставленні до фізичної культури. Буває часто, що він тренується по декілька разів на день. Головне, як говорить хлопець, мати власне бажання. Якщо людина сама не схоче, то і примусити її займатися не вийде. Від спорту треба отримувати задоволення – тоді і високі результати не забаряться. Свою громаду Артем називає спортивною. Але заохотити жителів – це вже його професійна справа, над якою він працює щодня.

- Серед тих, хто відвідує наші заняття, є вже справжні фанати спорту, – зізнається Артем. – Хай їх і небагато, але вони є. Я сам особисто ще граю за Павлоградську футбольну команду, яка зараз входить до обласної супер-ліги. Хоча, як би це не звучало меркантильно, але сучасний футбол з високими результатами – це, в першу чергу, бізнес. Там, де є гроші, добре розвивається футбол. А де вкладаються великі кошти – вже існує професійний футбол. Без гідного фінансового забезпечення утримувати на високому рівні будь-який вид спорту неможливо.

Фінансова складова футболу яскраво простежується і в Петропавлівщині. Меценат, який вкладає гроші у футбольну команду, може похвалитися її спортивними здобутками. А ті сільські ради, що не мають для цього коштів, не можуть дозволити собі навіть команду, та й фізкультурної роботи загалом. На жаль, така ситуація по всій Україні, на всіх рівнях спортивного життя.

- Мені не один раз пропонували перейти в команди району, де гравцям добре платять, – говорить Артем. – Але я патріот своєї громади. Ми створили свою команду разом з хлопцями, тому зрадити їй не маю жодного права. Та й через брак грошей не треба засмучуватися. Необхідно самим захотіти тренуватися. Мій день, наприклад, розпочинається з ранкової пробіжки. Я долаю щодня не менше 10 кілометрів. Впродовж дня у мене різні види тренувань, серед них і гра у футбол. Вмію, звісно, добре грати і у волейбол та баскетбол, але футбол – найулюбленіший вид спорту.

Артем є запеклим вболівальником двох професійних клубів – «Шахтаря» та «Барселони». Жодної їхньої гри не пропускає. Футбольним генієм, як він сам величає, для нього є Ліонель Мессі. А от національним героєм спорту називає Андрія Шевченка.

Своєю місцевою командою Артем теж задоволений. За десять років її існування, хлопці отримали високі звання. В минулому році команда Української ОТГ «Тріумф» стала чемпіоном району. Багато разів були срібними призерами. А цього року вибороли Кубок «Степової зорі». В особистому заліку в Артема шість нагород «Кращий гравець району».

Молодий тренер запевняє, що високі результати майбутнього футболіста – це 50 відсотків підтримки від батьків, 30 – робота умілого тренера, все інше – особисте бажання. В Артема Вовка все це склалося вдало. А, отже, і надалі його чекають найвищі спортивні нагороди.

Володимир ТРЕТЬЯК

новости партнёра
Новости от RED TRAM